Kadetska košarkaška reprezentacija BiH savladala Italiju i osigurala prolaz dalje

Kadetska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine ostvarila je novu pobjedu na Evropskom prvenstvu koje se održava u Kaunasu. Nakon jučerašnje pobjede protiv Srbije, naši kadeti danas u savladali selekciju Italije. U jednoj odličnoj i zanimljivoj utakmici naši momci su ostvarili pobjedu rezultatom 75:65. Na poluvremenu rezultat je glasio 50:19 za Bosnu i Hercegovinu. U drugom poluvremenu naši igrači su se opustili i odigrali lošije u odnosu na prvi dio susreta.

Najbolji u redovima Bosne i Hercegovine bio je Džanan Musa sa 23 poena uz čak 19 skokova i 7 asistencija, Njegoš Sikiraš dodao je 13 poena uz pet skokova, a Sanjin Čampara također je ubacio 13 poena.

Kod našeg protivnika Caruso je sa 16 poena i 13 skokova, dok je Serpilli ubacio 12 poena, a Valentini 13.

Naši zlatni momci suta igraju meč s Fincima, a on je čista formalnost, obzirom da smo već u drugom krugu, ali ne sumnjamo da će naši momci i sutra da slave pobjedu.