BiH u nervoznoj utakmici lako slavila protiv Andore

Reprezentacija Bosne i Hercegovine je večeras u Zenici rezultatom 3:0 savladala Andoru i tako došla do svoje treće pobjede u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, kojom je ostala u borbi za plasman u baraž.

Naša reprezentacija je već od samog starta nametnula svoj tempo igre. Odmah se vidjelo da je Bosna i Hercegovina za nekoliko klasa kvalitetniji tim od Andore, te da je samo pitanje s koliko će se golova u mreži gosti vratiti kući. Nakon nekoliko bezuspješnih pokušaja, BiH je stigla u prednost u 14. minuti. Pjanić je izveo korner, a Zec glavom asistirao fudbaleru Hoffenheima Bičakčiću, koji je sa male udaljenosti glavom postigao svoj drugi gol u dresu našeg nacionalnog tima. Igrao se 30. minut kada je Edin Džeko postigao svoj sedmi gol u kvalifikacijama. Ibišević je pokušao prizemnim udarcem, lopta se odbila od jednog defanzivca Andore, a onda je na asistenciju Lulića stigla do našeg najboljeg fudbalera, koji postiže svoj 44. gol za reprezentaciju. BiH je sve dileme oko pobjednika riješila u 45. minuti, kada je Senad Lulić pogodio za 3:0. Nakon jednog centaršuta s desne strane Zec je ponovo najviši u skoku, loptu prebacuje u sredinu, ista se odbija od jednog igrača Andore, a Lulić sa desetak metara pogađa. U drugom poluvremenu je viđena izuzetno nervozna utakmica, za šta su najveći krivci reprezentativci Andore. Gostujući fudbaleri su igrali grubo, ali im ni naši reprezentativci nisu ostali dužni. Sudac Hunter je u 64. minuti isključio Bešića, a nakon toga i Rodrigueza, pa su obje ekipe ostale sa desetoricom na terenu. Naša reprezentacija je mogla i ubjedljivije slaviti, ali je na kraju rezultat ostao 3:0. Najbliži smo golu bili kada je Vedad Ibišević pogodio stativu. Bosna i Hercegovina se sada nalazi na četvrtom mjestu u grupi sa 11 bodova, dva manje od Izraela koji je na poziciji koja vodi u baraž.

Kvalifikacije za EP, grupa B: BiH – Andora 3:0 (Bičakčić 14’, Džeko 30’, Lulić 45’)

BiH: Begović, Bičakčić, Spahić, Kolašinac, Šunjić, Lulić, Zec, Bešić, Pjanić, Ibišević i Džeko.

Andora: Ferran Pol, San Nicolas, Sonejee, Lima, Martinez, Vieira, Riera, Rebes, Ayala, Rodriguez i Marc Garcia.