Eurobasket: Košarkaši BiH poraženi od Francuske

Košarkaška reprezentacija BiH doživjela je drugi poraz na Eurobasketu.

Večeras su naši Zmajevi teško poraženi od domaće selekcije, Francuske rezultatom 81:54 (15:17, 11:20, 10:30, 18:14) . BiH sutra igra protiv Izraela protiv kojeg ćemo tražiti prvu pobjedu.Večeras nismo imali šansi protiv Francuza, a ono što je bitno da se naši nisu toliko istrošili pred važan okršaj sa Izraelom, s obzirom da se pobjednik unaprijed znao. Ipak, nismo smijeli dopustiti katastrofu.

Odigrali smo sjajno prvih 10 minuta (15:17) kako u odbrani tako i napadu. U drugoj su Tricolori ubacili u brzinu više, dok su naši pali prije svih u napadu. Postigli smo samo jedan poen za skoro pet minuta. Na kraju drugog perioda uspjeli smo se malo konsolidirati i na odmor otići sa minusom od 11 poena (37:26).

Drugi dio nismo počeli dobro odnosno to je bilo očajno izdanje u trećoj četvrtini. Francuzi su brzo otišli na plus 25 i to za svega pet minuta. Do kraja je prednost rasla, pa se u posljednjih 10 otišlo se sa plus 31 (67:36).

U posljednjoj dionici isti scenarij, s tim da nismo dopuštali toliko da Francuzi odu na veću razliku. Francuze su do pobjede vodili De Colo sa 12 poena, isto je ubacio Lauvergne, jedan manje je ubacio Batum. Kod naših kao i jučer, najbolji Stipanović i Renfroe, prvi je ubacio 10, a drugi 8 poena, baš kao i Šutalo. Najefikasniji je bio kikanović sa 10.