Anes Čongo prvak Evrope u karateu

LISABON – Anes Čongo, član juniorske reprezentacije BiH u karateu, osvojio je 1. mjesto na Evropskom prvenstvu u karateu za kadete, juniore i U21 koje se održava u portugalskom Lisabonu, i to u kategoriji juniori +76 kg.

Anes je u prvom kolu voljom žrijeba bio slobodan. U susretu protiv Mađara Anes je pobijedio rezultatom 1:0, a za ulazak u finale pobijedio je Španca istim rezultatom. U finalu radio je protiv reprezentativca Rusije, KOLIKOV ALEXANDER, kojeg je savladao sa 5:3.

Ovim uspjehom karate klub “Champion” je nastavio tradiciju osvajanja medalja na Evropskim i Svjetskim prvenstvima, a pored Anesa na ovom evropskom prvenstvu takmičarka “Championa” Merisa Ćemo osvojila je 9. mjesto.

Sutra su na rasporedu borbe za kategorije mlađih seniora gdje će nastupiti takmičar Suad Tabaković.