ABA Liga: Široki poražen u Splitu, a Igokea u ponedjeljak protiv Szolnokia

U ogledu Splita i Širokog, koji bi lako mogao biti presudan u borbi za opstanak u regionalnom društvu, pobjedu je na koncu odnijela domaća momčad. No tek nakon dodatnih pet minuta produžetka, u koji se ušlo nakon što su protivnici bili poravnati na kraju druge, treće i četvrte četvrtine.
Pred oko 2.000 gledatelja, među kojima je bilo i stotinjak gostujućih navijača, susret su bolje otvorili igrači Damira Vujanovića, koji su preko Rikića stigli do početnog vodstva 3:5. No onda se bude Splićani, s dvije trice Mimice, jednu je dodao Subotić, a četiri koša Siriščević, pa žuti stižu do 17:10, a do kraja prve četvrtine i do 20:15.

Druga četvrtina donijela je obilje uzbuđenja i preokreta. Najprije su gosti izjednačili serijom 0:5, da bi Split uzvratio s 13:0 i otišao na visokih 33:20. Ponajviše zahvaljujući Nikoli Vujčiću, koji se vratio na parket prvi put nakon siječnja i ozljede koju je zaradio u susretu s Szolnokiem.
I kad se činilo kako su igrači trenera Mladena Erjavca na pragu vrijedne pobjede, s nekoliko nepotrebno izgubljenih lopti i promašenih zicera vratili su goste u igru. U samo dvije i pol minute Široki je serijom 0:9 stigao do 33:29, a do odmora i do poravnanja 39:39.
Poravnate su obje momčadi okončale i treću četvrtinu, bilo je 56:56, u kojoj su žuti krenuli bolje i serijom 7:0 došli do prednosti, no gosti su se s dvije trice Šakića i Vragovića još jednom vratili u rezultatsku neizvjesnost.

U zadnju četvrtinu ulazi se s četiri koša Ramljaka, na kome Mimica odmah potom radi i petu osobnu pogrešku. Kad je na klupu zbog umora preselio i Nikola Vujčić, činilo se kako su žilavi gosti slomili otpor Splita i otišli na 61:67 u 36. minuti. No onda se u igru opet vraća Nikola Vujčić i poravnava na 68:68, 2:17 prije isteka 40. minute. Do kraja susreta Ramljak i Barač pogađaju po jedno slobodno bacanje, Dijan uzvraća zicerom za 70:70, Barač ponovno staje na liniju slobodnih bacanja 28 sekundi do kraja regularnog dijela, pogađa oba a Subotić osam sekundi prije sirene nijedno. Splićani rade brzi prekršaj na Rikiću, koji pogađa jedno bacanje, no Markulin postiže tricu za izjednačenje i produžetak.
Produžetak košem otvara Vragović, no Siriščević uzvraća tricom, potom Dijan pogađa zicer, a Subotić tricu za 81:75 1:43 prije kraja, nakon čega započinje rulet brzih koševa i slobodnih bacanja, u kome su Splićani bili precizni i zadržali prednost.
Kod gostiju bolji od ostalih bili su Ramljak i Vragović, dok su kod domaće momčadi tri junaka, Bruno Markulin, koji je tricom donio produžetak, Nikola Vujčić, koji se vratio s 18 koševa, 6 skokova i 2 asistencije za 25 minuta na parketu, te Srđan Subotić, koji je nakon 23 promašene trice na Gripama, večeras gađao 3/4. Kad je najviše trebalo!

KK Split – KK Široki Wwin 88:83 (20 : 15; 18 : 23; 18 : 18; 17 : 17; 15 : 10)

Domaći trener Mladen Erjavec:
Imali smo 13 razlike, no nesmotreno smo ih prosuli i vratili Široki u igru. U drugom poluvremenu vidio se grč u igri naše momčadi, koju je ”okovala” borba za opstanak. No, uspjeli smo, Bog nas je nagradio da Markulin pogodi taj šut za produžetak, u kome nam je naraslo samopouzdanje. Napadački smo odigrali vrlo dobru utakmicu, vanjska linija je dosta dobro radila, šut nas je služio… S Vujčićem smo dobili puno, on je naš stožerni igrač, uz njega se momci osjećaju sigurnije i slobodnije, s njim ova momčad ima dimenziju više. Posao još nismo završili, još jedna pobjeda osigurala bi nam opstanak. Idemo po pobjedu u Podgoricu, ako ne onda protiv Radničkog na Gripama ili protiv Zadra u Zadru. Vjerujem da ćemo uspjeti na krilima samopouzdanja koje smo dobili večerašnjom pobjedom.

Gostujući trener Damir Vujanović:
Uspijevali smo se vratiti iz velikog minusa, gotovo riješili utakmicu u svoju korist, no zadnji napad nismo ispoštovali dogovor pa smo otišli u produžetak. Ovo je po tko zna koji put da gubimo u neizvjesnoj završnici ove sezone. Ostaje nam zadnja tri kola, gdje ćemo se preko jakih protivnika pokušati izvaditi. Bit će teško, ali ako se budemo boriti, neće to biti neostvarivo. Čestitao bih Splitu na pobjedi, jer se bore i uspijevaju unatoč svim nedaćama.

Domaći igrač Ivan Mimica:
Nismo se predavali i kad se utakmice činila izgubljenom. Po tko zna koji put smo pokazali da nismo gubitnici i vjerujem da ćemo se izvući. Do zadnjeg atoma snage borit ćemo se za opstanak. Više sam se umorio na klupi nakon pet osobnih pogrešaka,  nego dok sam igrao. Posao još nije završen, idemo probati dobiti odmah sljedeću u Podgorici, ako ne uspijemo imamo Radnički kući, kao meč loptu.