Real stopostotan i nakon Napolija: Rapsodija Arsenala i kiks Bajerna

Posljednji mečevi 5. kola grupne faze Lige prvaka donijeli su nam mnogo uzbuđenja.

Sve je počelo fantastičnim duelima Galatasaraja i Mančester junajteda (3:3), te Sevilje i PSV-a (2:3) koji su igrali u ranijem terminu od 18:45.

Od 21 sat odigrano je još šest utakmica. Real Madrid je u zanimljivom meču savladao Napoli sa 4:2 i ostao stopostotan, te obezbijedio sebi prvo mjesto u grupi.

Napoli je poveo preko Đovanija Simeonea (Giovanni) u 10. minuti, ali je Real u razmaku od samo 11 minuta preokrenuo. Pogađali su Rodrigo (Rodrygo) u 11. i Džud Belingem (Jude Bellingham) u 22. minuti.

Frank Angisa (Anguissa) je vratio Napoli u 47. minuti, ali je trijumf Realu donio rezervista Nikolas Paz (Nicolas) u 84. minuti. Ovjeru pobjede donio je Hoselu (Joselu) u nadoknadi ove utakmice.

U okviru ove grupe C Braga i Union Berlin su odigrali 1:1, iako su domaći igrali s igračem manje od 30. minute.

Ističe se rapsodija Arsenala od 6:0 protiv Lensa. A zanimljivo pogađalo je šest različitih igrača – Haverc (Havertz) u 13., Žesus (Jesus) u 21., Saka u 23., Martineli 27., Odegard u 45. i Žoržinjo (Jorginho) u 86. minuti.

Također, zanimljivo je bilo i u Lisabonu gdje je Inter nadoknadio 3:0 protiv Benfike i odigrao neriješeno (3:3).

Bivši igrač “Nerazura” Žoao Mario (Joao) je dao het-trik za Benfiku, a za Inter su pogađali Marko Arnautović, Davide Fratesi (Frattesi) i Aleksis Sančez (Alexis Sanchez).

Bh. reprezentativac Amar Dedić je odigrao cijeli meč za svoj Salzburg u remiju protiv Sosijedada 0:0, a zanimljivo da je s tim rezultatom završen i meč Bajerna i Kopenhagena.