Nezaustavljivi Nemanja Bilbija pred 31. rođendan pokorio Grbavicu!

Zrinjski s 3:0 savladao Željezničar

U posljednjem ujedno i derbi susretu 15. kola Premijer lige BiH na stadionu Grbavica sastali su se Željezničar i Zrinjski, a gosti su na kraju slavili s 3:0.

Plavi u podmlađenom sastavu i bez prevelikog rezultatskog imperativa i pritiska igraju cijelu sezonu, no znali su upravo u takvim okolnostima zablistati i pomrsiti račune protivnicima, ali večeras to nije bio slučaj.

Sjajni Zrinjski ostvario je novu pobjedu, petu u nizu u Premijer ligi i ponovo ima pet bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Tuzla City, te je bez premca glavni favorit za osvajanje naslova, kada se sve uzme u obzir.

Nije razlika u kvalitetu dva tima bila velika tokom prvih 45 minuta, u kojem je viđeno nekoliko zanimljivih pokušaja na obje strane, mada su gosti iz Mostara imali više posjed lopte i konkretnije napade, ali tek su u nastavku sa tri gola uspjeli da prelome stvari u svoju korist.

U petoj minuti nastavka Bilbija dodaje do Bašića, koji lijepim udarcem matira Bendera i trasira Plemićima put do jako važne pobjede, da bi u 57. minuti Bilbija postigao pogodak s bijele tačke.

Rezervista Blažević skrivio je penal, a udarac s 11 metara u svoj 10. gol u sezoni pretvara sjajni Bilbija, koji će sutra proslaviti 32. rođendan i koji je po svemu zaslužio najzad i poziv u reprezentaciju BiH. Međutim, usporeni snimak je pokazao da je vrlo moguće kako je napadač gostiju dva puta udario loptu prilikom izvođenja najstrože kazne, zbog čega su opravdani protesti domaćih nogometaša.

Glavni sudija Ermin Sivac pokazao je na centar umjesto na indirektan udarac.

Malo je nedostajalo da gosti u 66. minuti dođu i do trećeg gola, a ako tada nisu uspjeli, jesu u 90. minuti. Nezaustavljivi Bilbija postiže novi gol, čak 11. u ligi i ovjerava trijumf danas boljeg tima na terenu koji je zasluženo ostvario pobjedu.

Zrinjski u subotu dočekuje Borac u derbiju kola, a dan kasnije Željezničar u Prijedoru gostuje Rudaru.