2. kolo ABA lige: Igokea poražena od Crvene zvezde

Košarkaši Crvene zvezde konačno su savladali Igokeu u ABA ligi. Nakon četiri poraza u dosadašnjim susretima sa Aleksandrovčanima, tim Dejana Radonjića ubjedljivo je pobjedio šampiona BiH na njegovom parketu (72:52) i tako se iskupio za startni poraz u Širokom Brijegu. Trijumf „crveno-bijelih“ je više nego zaslužen, jer je ekipa Dragana Bajića pružila jednu od najlošijih partija od kada se takmiči u regionalnoj ligi.

Utakmica je počela nervozno na obje strane, što potvrđuje i podatak da su prvi poeni postignuti tek nakon dva i po minuta igre, kada je Branko Jorović pogodio trojku i doveo Igokeu u vođstvo. Nakon toga, domaćin je napravio nekoliko grešaka u napadu što su gosti iskoristili i poveli sa 6:3, a zatim i 10:5. Ništa šampionu BiH nije polazilo za rukom u tim trenucima, pa je trener Dragan Bajić bio primoran da izmjenama pokuša uspostaviti ravnotežu na parketu. Ipak, to mu nisu dozvolili raspoloženi Beograđani, koji su u osmom minutu već imali deset poena viška (17:7). Ništa bolju igru Aleksandrovčani nisu pokazali ni na otvaranju druge dionice, dok je Zvezda, sa druge strane, održavala dvocifrenu prednost 25:14, 14. minut). Boban Marjanović je dominirao pod oba koša, a Zvezdinu igru u napadu uspješno je organizovao De Markus Nelson. Na tri i po minuta do kraja prvog poluvremena, „crveno-bijeli“ su vodili sa 29:16, a na petnaestominutnu pauzu gosti su otišli sa devet poena viška – 33:24.

Ni u nastavku se ništa nije promjenilo. Igokea je igrala veoma loše, dok je Zvezda, kako je vrijeme odmicalo, djelovala sve sigurnije. U 27. minutu bilo je velikih 15 poena prednosti za Beograđane (45:30) i već tada se moglo naslutiti ko će slaviti u ovom okršaju. Do kraja utakmice Zvezda nije popuštala i na kraju je zabilježila prvu pobjedu u sezoni. Igokei je ovo bio drugi neuspjeh.

Milan Dozet, kapiten Igokee: „Šta da kažem, sve ste videli. Ništa nam večeras nije polazilo za rukom i Zvezda je zasluženo pobedila. Moraćemo još više da radimo kako bi smo se vratili na prošlosezonski nivo“.

Boban Marjanović, centar Crvene zvezde: „Ovo je veoma važna pobeda za nas nakon razočarenja u Širokom Bregu. Odlično smo otvorili utakmicu, kontrolisali rezultat celo vreme i na kraju zasluženo slavili u Laktašima. Hvala našim navijačima što su u ovolikom broju došli da nas podrže“.