Aničić junak Astane: S dva gola donio klubu treće pretkolo

U okviru drugog pretkola Lige prvaka Astana je na svom terenu savladala Žalgiris sa 2:1 i izborila plasman u treće pretkolo.

Astana je sjano otvorila meč i bolju igru su krunisali u 13. minuti, a strijelac je bio naš Marin Aničić. Nakon toga kazahstanski prvak je imao još nekoliko prilika, ali na poluvrijeme se otišlo sa 1:0.

Drugo poluvrjeme donosi agresivniju igru gostiju, dok su domaćini također stvarali šanse pred golom Žalgirisa. Ipak, u 57. minuti Elivelto na asistenciju Slijngarda donosi izjednačenje Žalgirisu. Do kraja duela Astana je izvšrila totalnu ofanizvu prema golu Litvanaca i u samom finišu Marin Aničić svojim drugim golom Astani donosi plasman u treće pretkolo Lige prvaka.

Ovome dodajmo da je u redovima Žalgirisa od 54. minute zaigrao i Bahrudin Atajić.