Zrinjski – Željezničar 2:1

Dva gola Kunića za trijumf HŠK Zrinjski u derbiju protiv FK Željezničar
Novi poraz Plavih sa Grbavice na gostovanju

Zrinjski je u derbiju 14. kola Premijer lige ugostio Željezničar, a na kraju je domaći tim slavio sa 2:1.

Zrinjski je u prvom poluvremenu bio apsolutno dominantan na terenu. Ekipa Harija Vukasa je kontrolisala loptu, dok se Željezničar odlučio na defanzivu.

Domaći su konstantno napadali. Imali su nekoliko polušansi pred golom Erića, ali falio je taj završni udarac.

Ipak, bolja igra domaćem timu isplatila se u 35. minuti. Nakon kornera usamljen na dva metra od gola Plavih ostaje Petar Kunić i pogađa mrežu Željezničara za vodstvo domaćeg tima od 1:0.

Do kraja prvog poluvremena i dalje inicijativa Zrinjskog. Imali su domaći još nekoliko pokušaja, ali se na odmor otišlo rezultatom 1:0.

Željo je ponovo razočarao u prvom poluvremenu i nije napravio apsolutno ništa pred golom mostarskog tima.

Ipak, u nastavku se gosti bude, a ulazak Veselinovića im je donio dosta. Upravo je ovaj igrač asistirao u 56. minuti za izjednačujući gol Semira Štilića (1:1).

Deset minuta nakon gola Željo ima još jednu veliku šansu. Ponovo je Veselinović napravio dobre poteze na lijevoj strani, uposlio je Štilića, a ovog puta udarac veznjaka Željezničara zaustavlja stativa.

Zatim je Zrinjski ponovo krenuo naprijed. Imali su Plemići inicijativu, a u 80. minuti su došli do novog gola. Ponovo je pogodio Petar Kunić za veliku radost domaćih i vodstvo od 2:1.

Krpić je odmah potom imao veliku šansu da izjednači, Brkić sjajno brani, da bi u 86. minuti Lendrić promašio veliku šansu da završi posao. Izašao je sam pred Erića koji mu brani udarac.

Željo je do kraja pokušao doći do boda. Međutim, u tome nije uspio i na kraju je Zrinjski upisao velika tri boda.

Premijer liga BiH, 14. kolo:

Zrinjski: Brkić, Barišić, Ibanez, Jakovljević, Gojković, Rustemović, Čirjak, Zlomislić, Rugašević, Kunić, Lendrić.

Željezničar: Erić, Stevanović, Krpić, Zec, Stanić, Štilić, Alispahić, Sadiković, Bojo, Osmanković, Sipović.