Zrinjski lako prošao u Kupu BiH, Jedinstvo nakon penala proslavilo veliki uspjeh

Nogometaši Zrinjskog i bihaćkog Jedinstva izborili su plasman u četvrtfinale Kupa Bosne i Hercegovine nakon što su danas bili uspješni na svom terenu.

Zrinjski je put ka odbrani trofeja u Kupu nastavio vrlo lagano, pobjedom rezultatom 3:0 protiv Slavije.

U ovom meču stvari su bile riješene već u uvodnih desetak minuta. Već u trećoj minuti Mario Ćuže je pogodio za 1:0, a samo pet minuta kasnije bilo je već 2:0 jer je isti igrač pogodio za udvostručenje prednosti.

Poluvrijeme je završeno rezultatom 2:0, a konačnih 3:0 postavlja Igor Savić u 54. minuti. Tako se Zrinjski, potpuno očekivano, plasirao među osam najboljih u Kupu BiH.

Uspješno je bilo i bihaćko Jedinstvo koje je nakon penala bilo bolje od GOŠK-a iz Gabele.

Regularni dio utakmice završen je bez golova, a na terenu se nije dogodilo mnogo toga. Pristupilo se izvođenju jedanaesteraca, GOŠK je promašio prva dva penala, a Jedinstvo je bez problema ostvarilo veliki uspjeh.