Zmajevi srušili Latviju, odličan nastup Ovčine na debiju

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je u Vitezu u okviru trećeg kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru dočekala Latviju. Zmajevi su slavili 27:26.

Odlično je naša reprezentacija otvorila utakmicu, na krilima Savića i Prcea došli smo do tri gola prednosti. Latvija međutim vraća seriju i dolazi do izjednačenja.

Nisu naši reprezentativci dozvolili da Latvija preokrene, a fantastični Savić i Prce, uz pomoć Karačića i Grahovca opet donose tri gola prednosti Zmajevima, rezultat je nakon deset minuta bio 6:3.

Već u narednom napadu treći put na utakmici Grahovac zaustavlja Latvijce, a prvi gol za reprezentaciju postiže Alen Ovčina. Nakon isključenja Vranješa Latvijci su smanjili, ali je na drugoj strani pogodio Prce i vratio četiri gola prednosti Zmajevima.

Grahovac je nastavio da briljira na golu, a naši bekovi u napadu, pa je golovima Ovčine, Karačića i Vražalića naš tim došao do šest golova prednosti, rezultat je nakon 18 minuta igre bio 11:5 za Zmajeve. U naredne četiri minute bolja je bila Latvija. Na krilima Pavlovicsa napravili su seriju 3:0 i smanjili na 11:8.

Seriju Latvije prekida debitant Ovčina, svojim trećim golom na susretu. U naradnim napadima vidjeli smo po dva gola Klesniksa i Vranješa. Pet minuta prije kraja prvog poluvremena, rezultat je bio 15:11. Pet golova prednosti našem timu donio je Mirsad Terzić, nakon što je sedmerac izborio Toromanović. Poluvrijeme je završeno golom Ovčine koji je odigrao odlično u svom debiju.

Faruk Vražalić je na samom početku drugog poluvremena izborio sedmerac, a precizan je opet bio Mirsad Terzić. Igralo se potom dugo vremena bez gola, a Latvija je pogodila u 35. minuti. Na drugoj strani Muhamed Toromanović vraća plus sedam.

Od tog trenutka bolje je zaigrala Latvija. Gosti na krilima Pavlovicsa, svog najefikasnijeg igrača dolaze do minus četiri. U 40. minuti susreta rezultat je bio 19:15 za naš tim. Seriju Latvije od 3:0 prekinuo je Kosta Savić, svojim četvrtim golom na susretu.

Nezaustavljiv je na drugoj strani bio Pavlovics, 15 minuta prije kraja susreta bilo je samo plus dva za Zmajeve, a Pavlovics je u tom trenutku imao osam golova na svom kontu. Rezultat je bio 21:19. Seriju Latvije prekino je Faruk Vražalić, u trenutku kada smo na terenu imali igrača manje.

Već u narednom napadu dvije odlične odbrane Benjamina Burića, ali Zmajevi to nisu iskoristili u napadu, pa je na minus dva vratio Klesniks 12 minuta prije kraja. Naši momci nisu pogodili u idućem napadu, a Latvijci su preko Jurdzsa došli na minus jedan 11 minuta prije kraja.

Opet je seriju Latvije prekinuo Ovčina i deset minuta prije kraja susreta Zmajevi su imali dva gola viška. Nakon toga Latvijci koriste svoj napad, ali Karačić nakon brzog centra vraća plus dva našem timu.

Zaigrali su Zmajevi bolje u odbrani, što je rezultiralo novim golom našeg tima. Tri gola prednosti Zmajevima je šest minuta prije kraja donio Mirsad Terzić. Četiri minuta prije kraja susreta bilo je plus jedan za Zmajeve, prednost su smanjili Pavlovics i Jurdzs.

Nisu naši reprezenetativci željeli ispustiti pobjedu, a dva gola prednosti tri minute prije kraja našem timu vratio je Karačić. Igralo se do kraja gol za gol, a Zmajevi su sačuvali prednost i slavili 27:26.