BiH preko penala do finala Kirin kupa!

Utakmica se igra na Toyota stadionu u Japanu

PENALIMA IZBACILI DANSKU Zmajevi se plasirali u finale Kirin kupa! – 6:5

Đurić poništio vodstvo Danaca, BiH preko penala do finala

Bh. reprezentacija remizirala je sa Danskom (2:2) u polufinalu Kirin kupa u Japanu, da bi na jedanaesterce prošla u finale.

U prvom dijelu Danci su bili bolji i zasluženo su vodili. Rasmussen je u šestoj minuti glavom pucao preko gola Šehića, potom je Delaney pucao, ali je Šehić odbranio.

Đurić je nakon ubačaja iz kornera u 14. minuti imao šansu, ali je neometano sa sedam metara glavom pucao ravno u golmana Schmeichela.

U 22. minuti Šehić očajno interveniše, šalje loptu ravno na nogu Kjaera, koji pogađa za vodstvo Danske, koja je u 41. minuti preko Fischera povisila na 2:0.

Danska je na početku drugog dijela imala sjajnu šansu, ali je Šehić bio na visini zadatka, da bi u 52. minuti Đurić glavom na ubačaj Vranješa smanjio na 2:1.

Nakon tog gola uslijedila je naša incijativa, redali smo napade, no onda stiže crveni karton u 70. minuti. Vranješ ruši Eriksena, sudija ga šalje ranije u svlačionicu.

Ni igrač manje nije poremetio našu igru, pa smo u 84. minuti uspjeli da postignemo novi pogodak. Prošao je Kolašinac po lijevoj strani, ubacio u peterac, a Đurić matirao Schmeichela.

Ostalo je 2.2, pa se pristupilo izvođenju penala. Jedanaesterci su bili sretni našoj reprezentaciji, koja je slavila sa 4:3. Za naš tim su pogađali Rade Krunić, Armin Hodžić, Miroslav Stevanović i Haris Medunjanin, koji je pogodio odlučujući jedanaesterac i donio Bosni i Hercegovini plasman u finale.

BiH – Danska 2:2 (Đurić 52, 84/ Kjaer 22, Fischer 41)

BiH: Šehić, Vranješ, Kolašinac, Šunjić, Cocalić, Hadžić, Grahovac, Medunjanin, Duljević, Hajrović i Đurić.

Danska: Schmeichel, Kjaer, Christensen, Vestergaard, Dalsgaard, Delaney, Eriksen, Hojbjerg, Durmisi, Vibe, Rasmussen.