Pirova pobjeda Bayerna, Atletico Madrid u finalu!

Griezmann donio veliki uspjeh Atleticu

Atletico Madrid prvi je finalista Lige prvaka nakon što su u dvomeču zbog gola u gostima izbacili Bayern iz Minhena. Atletico je u prvom susretu slavio sa 1:0, dok su večeras na Allianz Areni poraženi sa 2:1.

Bayern je napadao od prve minute, a do gola su uspjeli doći u 31. kada je Xabi Alonso pogodio iz jedanaesterca. Već tri minute kasnije imali su Bavarci šansu da dođu do dva gola prednosti kada je u kaznenom prostoru oboren Martinez, a sudija pokazao na bijelu tačku. Ipak, Jan Oblak sjajno je odbranio šut Mullera.

U 54. minuti iznenada se ukazala šansa Griezmannu koji matira Neuera za veliko slavlje navijača Atletica.

Bayernu su trebala dva gola, a nada je stigla u 74. minuti kada je Lewandowski zatresao mrežu nakon centaršuta Vidala. U 84. minuti sudija Cakir pokazuje na bijelu tačku nakon što je Martinez srušio Torresa, dok se na ponovljenom snimku jasno vidjelo da je prekršaj bio van 16 metara. Ipak, pravda je zadovoljena kada je Neuer odbranio šut Torresa.

Do kraja susreta Bayern je bacio sve karte u napad, ali mreža Atletica je mirovala.