Željo poražen i u revanšu: Viktorija prejaka i sa deset igrača

Željezničar se nije uspio plasirati u treće pretkolo Lige prvaka. Nakon poraza u Plzenu prije sedam dana sa 3:4, plavi su i večeras u revanšu na Koševu izgubili od češke Viktorije sa 1:2.

Utakmica je loše počela za našeg prvaka koji se u zaostatku našao već u 5. minuti. Veliku grešku golmana Hadžića, kojem je lopta prošla kroz noge, iskoristio je Wagner i pogodio za 0:1.

Željo je od 20. minute igrao sa igračem više, jer je direktan crveni karton dobio Prochazka, no uprkos tome gosti su postigli još jedan pogodak – u 30. minuti pogodio je Petrzela.

Željo se vratio u zadnjoj minuti prvog poluvremena kada je lijep pogodak glavom postigao Jamak.

Naš predstavnik u drugom poluvremenu nije uspio naplatiti igrača više. Naprotiv, izabranici Amara Osima nisu pošteno zaprijetili golu Viktorije.