Željezničar rutinski slavio u Tallinnu i zakoračio u 2. pretkolo

Fudbaleri Željezničara uspješno su startali svoju ovosezonsku evropsku avanturu. Na Le Coq Arena u Tallinnu, Plavi su slavili sa 2:0 i tako stekli sjajnu prednost pred revanš na Grbavici protiv ekipe koja je, objektivno, nivo ispod bh. viceprvaka.

Na samom početku utakmice, domaći tim je izgledao nešto bolje ali nakon uvodnih desetak minuta, Plavi su preuzeli terensku inicijativu. Igrao se 11. minut kada je Željo postigao gol, koji je poništen zbog ofsajda u kojem se našao Zajmović, ali samo četiri minute kasnije došlo je do promjene rezultata.

Iz prvog kornera na utakmici, Pavić je dobro centrirao a Bakrač glavom savladao istrčalog golmana Kotenka za vodstvo Željezničara od 1:0. Nakon toga je uslijedio period utakmice u kojem se nije dešavalo ništa vrijedno spomena, a prva sljedeća prilika viđena je u 33. minuti kada je Krpićev udarac izblokiran. Bila je to lijepa šansa za Plave da udvostruče prednost, ali od svega su dobili samo korner.

Imao je bh. klub još nekoliko poluprilika do kraja prvog poluvremena, ali niti jednu ozbiljnu pa se na odmor otišlo pri vodstvu Željezničara od 1:0 u jednoj prilično nesadržajnoj utakmici.

u nastavku utakmice, Željo je bio bolji tim i prvi je put zaprijetio u 54. minuti preko Šabanadžovića koji je loše šutirao. Nakon toga, prijetili su Arežina i Zajmović, a zatim je u 68. minuti Blagojević iz slobodnog udarca iz dobre pozicije pogodio živi zid Narve.

U 74. minuti, Željezničar je riješio pitanje pobjednika u ovom duelu. Blagojević je uposlio Šabanadžovića, koji zabija za 2:0. Do kraja utakmice, Željezničar je i više nego sigurno sačuvao stečenu prednost protiv Narva Transa koji za 90 minuta nije čestito zaprijetio Kjosevskom.

Revanš meč Željezničara i Narva Transa igra se naredne sedmice na Grbavici, a pobjednik dvomeča će u 2. pretkolu na megdan kiparskom Apollonu ili litvanskom Stumbrasu.