Odličan meč na Pecari, remi Širokog i Domžala

Široki Brijeg je počeo svoju ovosezonsku evropsku avanturu. Večeras su Širokobriježani je na Pecari u prvom susretu 1. pretkola Lige Evrope remizirali sa NK Domžale rezultatom 2:2.

Ipak, domaći su dosta dobro otvorili susret, te su na otvaranju prijetili preko Matića i Marića, ali su Domžale svoju prvu priliku krunisale golom. Igrala se 12. minuta kada su gosti odigrali brz napad, a Bizjak pogodio za 1:0.

Nastavili su gosti sa dobrom igrom, opasan po gol Širokog je bio i bivši bh. reprezentativac Senijad Ibričić, a onda je u 26. minuti lijep pogodak za vodstvo Domžala od 2:0 postigao Melnjak.

Pokušavao je Široki preuzeti terensku incijativu nakon gola Melnjaka, ipak domaći nisu uspjeli kreirati opasnije prilike. Tempo igre je u finišu prvog dijela opao, pa se na odmor otišlo vodstvom gostiju od 2:0.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme, Široki smanjuje zaostatak. Igrala se 47. minut kada je Tomislav Turčin sjajno primio loptu, varkom tijelom prevario golmana Domžala i pogodio za 2:1.

Nastavilo se igrati u dobrom ritmu na Pecari, pokušao je ubrzo Nichols, da bi u 63. sjajnom paradom Bilobrk odbranio pokušaj Ibrahimija. Ipak, promjene rezultata nije bilo.

Široki je pokušavao uspostaviti terensku incijativu i u drugom poluvremenu, odlično je igrao Tomislav Turčin koji se u svojoj prvoj zvaničnoj utakmici za Širokobriježane pokazao kao pravo pojačanje, ali većih prilika nije bilo sve do 83. minute kada Marković izlazi sam pred golmana Domažala, obilazi ga i pogađa za 2:2 i erupciju oduševljenja na Pecari.

Nekoliko minuta kasnije Bagarić je pogodio stativu gola gostiju, tako da je Široki bio jako blizu potpunom prokretu.

Na kraju je susret na Pecari završen rezultatom 2:2, a Širokobriježani mogu biti zadovoljni s obzirom da su nakon početne faze meča bili u zaostatku od dva gola. Ovaj rezultat im pred revanš u Sloveniji ipak ostavlja realne šanse za prolaz u naredno kolo.