Željezničar i Zrinjski remizirali 0:0

Podjela bodova

Igrači i navijači Željezničara na visini zadatka, ali na Grbavici žale za propuštenim šansama

U petak je nastavljena Wwin liga Bosne i Hercegovine, a derbi 19. kola odigran je danas na Grbavici gdje su Željezničar i Zrinjski remizirali rezultatom 0:0.

Unatoč tome što se njihov klub nalazi odmah iznad opasne zone i što se bori za opstanak, navijači Željezničara u velikom su broju danas došli na Grbavicu i bili su svakako 12. igrač svog tima, koji je, iako autsajder, zaustavio aktuelnog prvaka, a po prikazanom, mogao je vrlo lako i do pobjede.

U 10. minuti je Savić zatresao mrežu Plavih, ali radovanje je prekinuto jer je dosuđen faul u napadu i to opravdano.

Prvu od tri velike šanse Željezničar je imao u 20. minuti. Amoah je izašao sam pred Marića, koji sjajno brani i spašava goste iz Mostara. Neočekivano u 22. minuti dvije izmjene kod gostiju, pa su Bradarić i Sabljić zamijenili Ilinkovića i Tičinovića.

U 28. minuti odlična šansa za domaće, ali je Haračićev udarac u situaciji jedan na jedan zaustavio danas sjajni Marić. Zrinjski prvi put prijeti u 39. minuti, kada je Bilbija pokušao vrhom kopačke sa 10 metara, a lopta od Radinovića ide u korner.

Imao je zatim nakon kornera Zrinjski šanse, ali se spasio Željezničar u toj situaciji. Ostalo je 0:0 nakon 45 minuta, a u nastavku mnogo skromnije izdanje jednog i drugog tima.

Bez uzbuđenja sve do 60. minute, kada je nakon centaršuta Radinović Ovčina promašio veliku šansu. Pobjegao je odbrani Mostaraca, ostao sam na drugoj stativi, a onda u padu volejom sa šest-sedam metara prebacio cijeli gol.

U ostatku meča nije bilo puno uzbuđenja, mreže su mirovale i ekipe su na kraju morale da se zadovolje sa po jednim bodom, a sigurno je da domaći sada više žale što nisu došli do sva tri.

Plavi su sada sa 20 bodova na devetom mjestu, ali samo bod ispred Igmana koji je u opasnoj zoni. Zrinjski je ostao na drugom mjestu i sada ima 39 bodova, šest manje od lider Borca, koji će sutra ugostiti Tuzla City.

U narednom kolu Zrinjski će ugostiti Igman, a Željezničar nove bodove traži na Pecari kod Širokog Brijega.

Podsjetimo da su ranije danas u mečevima 19. kola pobjede upisali GOŠK u gostima kod Igmana sa 2:1 i Posušje kao domaćin protiv Zvijezde sa 2:0. U petak su svojm meč u Modriči odigrali Sloga i Velež, a pogodaka nije bilo. Sutra se sastaju Borac i Tuzla City od 17:30, a prije toga u 13 sati Sarajevu na Koševu gostuje Široki Brijeg.

FK Željezničar – HŠK Zrinjski 0:0

Željezničar: Muftić, Radinović, Cavnić, Cocalić, Krpić, Haračić, Hiroš, Drljo, Karić, Amoah, Ovčina.

Zrinjski: Marić, Barišić, Ćorluka, Ivančić, Savić, Ćuže, Jakovljević, Ilinković, Corda, Tičinović, Bilbija.