Prva liga FBiH: Senzacija u Mostaru, velika pobjeda Metalleghea

Odigrano je pet mečeva na terenima Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine, a najviše se izdvaja senzacija u Mostaru i pobjeda Bratstva rezultatom 2:0 nad domaćim Veležom.

Bio je to tvrd duel, posebno u prvom dijelu kada su domaći imali inicijativu, ali do pogotka nisu mogli. Igrao se sam finiš prvog dijela kada su domaći doživjeli veliki šok i Bratstvo je preko Mujkića došli do vodstva nakon kontre.

U nastavku su gosti postigli još jedan gol, a postigao je pogodak ponovo Mujkić deset minuta prije kraja.

Metalleghe je u Jajcu došao do važne pobjede nad ekipom Slavena iz Živinica. U prvom dijelu dva gola su postigli domaći preko Pavlovića i Haračića, dok su u drugom dijelu pogađali Hreljić i Malbašić za ubjedljivu pobjedu.

Ekipa Bosne je u Visokom slavila protiv Travnika rezultatom 2:1, dok je istim rezultatom okončan i duel između Rudara i TOŠK-a u Tešnju. Orašje je nakon velikog preokreta slavilo u Bugojnu kod Iskre rezultatom 2:3.