Ostali sportoviSport

Davis Cup: Brkić savladao Hurkacza za konačnih 5:0 u duelu BiH i Poljske

Davis Cup reprezentacija Bosne i Hercegovine je u prvom kolu Prve grupe Euro-afričke zone savladala Poljsku sa maksimalnih 5:0.

Nakon što su prvog dana pobjede zabilježili Džumhur i Bašić, jučer je pobjedonosni poen našoj reprezentaciji donio dubl Bašić/Brkić, a selektori ekipa su odlučili da se održi i nedjeljni dan takmičenja.

Kamil Majchrzak zbog povrede zgloba je odlučio predati meč Damiru Džumhuru, te je na taj način naša selekcija povela sa 4:0, a posljednji poen donio je Tomislav Brkić koji je igrao protiv Huberta Hurkacza sa 2:1.

U prvom setu oba tenisera su napravila po jedan break, a u tie-breaku uspješniji je bio naš teniser sa 7:6(1).

U drugom setu Poljak je napravio break u trećem gemu i riješio ga je u svoju korist rezultatom 6:4, te je susret otišao u odlučujući treći set.

U trećem setu Brkić je napravio break u šestom gemu, ali kada je servirao za meč Hurkacz je uzvratio breakom, ali je izgubio svoj servis u 12. gemu, te je Brkić riješio meč rezultatom 7:6(1), 4:6, 7:5.

U drugom kolu naša reprezentacija će igrati protiv Holandije kao domaćin od 7. do 9. aprila.

BiH – Poljska 5:0

Mirza Bašić (BiH) – Kamil Majchrzak (Polj) 2:0 (predaja)
Damir Džumhur (BiH) – Hubert Hurkacz (Polj) 3:0
Mirza Bašić/Tomislav Brkić (BiH) – Marcin Matkowski/Lukasz Kubot (Polj) 3:2
Damir Džumhur (BiH) – Kamil Majchrzak (predaja)
Tomislav Brkić (BiH) – Hubert Hurkacz (Polj) 2:1