Zagrebački Dinamo blizu prolaza

Zagrebački Dinamo savladao je imenjaka iz Tbilisija sa 2:0 kod kuće u prvoj utakmici trećeg pretkola Lige prvaka i blizu je plasmana u play-off.

Nakon što je gruzijski tim zaprijetio dva puta u prvom poluvremenu, ekipa sa Maksimira postigla je dva gola za tri minute. Najprije je u 39. minuti Ante Ćorić majstorski proigrao El Arabija Soudanija, koji je sa sedam metara pogodio mrežu gostiju. U 42. minuti Junior Fernandes je asistirao za Ćorića, koji je potvrdio trijumf domaćina.

Napadač bh. selekcije i modrih Armin Hodžić odigrao je 62 minute.

Golman naše reprezentacije Ibrahim Šehić odlično je odradio posao na golu azerbejdžanskog Qarabaga, koji je remizirao u gostima kod češke Viktorije 0:0 i ima dobre šanse za prolaz. Tim iz Plzena igrao je od 75. minute igrao bez isključenog Jana Baraneka.

Ajax i PAOK, za koji je nekadašnji fudbaler Sarajeva Gojko Cimirot odigrao cijeli meč, remizirali su 1:1. Grčki sastav koji je ostvario odličan rezultat za revanš poveo je preko Djalme Camposa u 27, a domaćin izjednačio pogotkom Kaspera Dolberga u 58. minuti.

Ludogorets i Crvena zvezda remizirali su 2:2 u meču punom preokreta. Bugarski tim došao je do vodstva preko Cafua u 43, šampion Srbije preokrenuo je golovima Kataija u 48. i Kange u 67, a konačan rezultat postavio je Keseru u 76. minuti.

Shakhtar je bio bolji od Young Boysa 2:0. Golove su dali Bernard u 27. i Seleznev u 75. minuti.

Sutra je na rasporedu šest duela. Ekipa kazahstanske Astane našeg reprezentativca i bivšeg igrača mostarskog Zrinjskog Marina Aničića dočekuje škotskog šampiona Celtic u borbi za plasman u narednu rundu elitnog takmičenja. Očekuje se neizvjesna utakmica do posljednjeg trenutka u koju prvak Kazahstana iz 2014. i 2015. i osvajač naslova pobjednika Superkupa iz 2015. ulazi s visokim ambicijama.

U redovima domaćina vjeruju u svoje kvalitete i priželjkuju da na Astana areni realizuju povoljan rezultat, koji bi im ostavio realnu nadu za što mirniji revanš. Ipak, u Astani su isto tako svjesni veličine izazova, kao i toga da će protiv škotskog predstavnika imati zahtjevniji zadatak nego što je to bio slučaj u dvoboju protiv Žalgirisa, koji je takođe bio težak.

Revanši su na rasporedu 2. i 3. avgusta.