Wales šokirao Hrvatsku u 93. minuti

Još tri utakmice prvog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo odigrane su večeras u terminu od 20.45 sati.

Wales je iznenadio Hrvatsku na Poljudu i izborio remi. Poveli su domaći. Pogodak je djelo Andreja Kramarića, koji je na sjajan način prevario čuvare i zatim vanjskom pogodio donji kut gola gostiju u 28. minuti.

Izabranici Zlatka Dalića imali su nekoliko dobrih prilika da udvostruče vodstvo, pogađali i okvir gola, da bi ih kazna za promašaje stigla u zadnjoj minuti nadoknade. Broadhead je junak Velšana, prenosi SCsport.

Španija je bila ubjedljiva protiv Norveške. Dani Olmo je donio Furiji vodstvo golom u 13. minuti, Joselu je završio posao pogocima u 84. i 85. minuti.

Rumunija je u gostima kod Andore slavila sa 0:2, golovima Mana i Alibeca.

Rezultati večerašnjih mečeva kvalifikacija za EP:

Grupa A: Španija – Norveška 3:0, Škotska – Kipar 3:0.

Grupa D: Armenija – Turska 1:2, Hrvatska – Vels 1:1.

Grupa I: Bjelorusija – Švicarska 0:5, Izrael – Kosovo 1:1, Andora – Rumunija 0:2.