Vukotić, Dujaković i Šamara nanijeli težak poraz Slobodi

Fudbaleri Krupe odigrali su odličnu utakmicu u 4. kolu Lige za prvaka i na svom stadionu pomeli goste iz Tuzle, Slobodu, rezultatom 3:0, te tako još jednom dokazali da nisu slučajno okončali regularni dio sezone Premijer lige BiH u gornjem dijelu tabele.

Lob kapitena Vukotića

Ipak, prvi su na utakmici zaprijetili Tuzlaci koji preko Hairlahovića prijete u 2. minuti utakmice, ali je njegov snažan udarac otišao malo pored gola Erića. Pritiskali su domaći gol crveno-crnih u nastavku prvog dijela, a to im se isplatilo nakon pola sata igre. Nakon izvedenog slobodnog udarca malo iskosa s lijeve strane, na drugoj stativi sjajno skače kapiten Krupe Aleksandar Vukotić i glavom lobuje loše postavljenog golmana Tuzlaka Filipa Erića za 1:0 Krupe, a sa ovim rezultatom se otišlo na odmor. Treba dodati da je u pauzi počela padati i kiša uz jak vjetar, što je pravilo velike probleme igračima oba tima u drugom dijelu meča.

Šest minuta igre u drugom poluvremenu bilo je potrebno rastrčanim i veoma motivisanim izabranicima Slobodana Starčevića da dođu do nove dobre prilike za gol, kada je Koljić vukao dugo loptu, potom je dodao do Milutinovića koji snažno šutira po zemlji sa oko 25 metara, a Erić jedva je uhvatio loptu. Sloboda je uvratila preko Zeca u 62. minuti, ali je njegov pokušaj otišao pored gola. Uprkos lošem vremenu i klizavom terenu domaći tima je uspio da postigne još dva gola u zadnjih 10 minuta utakmice. Prvo jeu 80. minuti nakon jedne lijepe akcije NIkola Dujaković pogodio za 2:0. Potom u 84. mininuti u šef stručnog štaba Krupe Starčević u igru uvodi mladog Zorana Šamaru.

Prvi kontakt i gol

Mladom rezervisti Krupe trebalo je samo minut da postigne gol i to nakon prvog dodira s loptom. Pred golom tima s Tušnja došlo je do početničke greške i nesporazuma Kalezića i vrlo nesigurnog golmana Erića, a to koristi Šamara koji brzim trkom ulazi u kazneni prostor Slobode krade loptu i smješta je nebranjenu mrežu gostujuće gola za ubjedljiovu pobjedu Krupe rezultatom 3:0.