Bayern – Lazio 3:0

Bayern je u revanš utakmici osmine finala Lige prvaka pregazio Lazio i ostvario je ubjedljivu pobjedu od 3:0. Na taj način izborili su prolaz u narednu fazu takmičenja.

Lazio je imao prednost od 1:0 iz prve utakmice koja je odigrana u Rimu, ali večeras nisu uspjeli da sačuvaju svoju mrežu i na kraju su eliminisani iz ovog takmičenja.

Prva prilika na utakmici viđena je u 14. minuti. Musiala je šutirao sa vrha kaznenog prostora, ali je Provedel odbranio pokušaj fudbalera Bayerna iz Minhena.

Nakon toga prave prilike nije bilo sve do 37. minute kada je Immobile imao priliku da zaledi Minhen. Šutirao je glavom sa nekoliko metara, ali lopta ide malo pored gola.

Samo minut kasnije stigla je kazna. harry Kane se izborio za prostor u šesnaestercu i matirao je golmana Lazija za vodstvo svoje ekipe.

Musiala je u 40. minuti imao novu veliku priliku za svoj tim, ali je njegov udarac otišao malo pred gola.

Prednost od 2:0 bayernu je donio Thomas Muller golom u drugo minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena.

Na prvu priliku u drugom poluvremenu čekalo se do 66. minute kada je Sane probao postići gol, ali je Provedel još jednom reagovao jako dobro. U nastavku akcije Kane je postigao gol i potvrdio pobjedu i prolaz Bayerna u narednu rundu takmičenja u Ligi prvaka.

Muller je u 71. minuti šutirao, ali je pogodio stativu, a samo minut kasnije probao je i Sane, ali lopta ide pored gola Lazija.