Video – Liga prvaka: Barcelona i PSG ovjerili prolazak u 1/4 finale

Barcelona se očekivano plasirala u četvrfinale Lige prvaka nakon pobjede i u revanšu rezultatom 2:1. Vrijedi istaći da je asistenciju za pogodak Companyja (Manchester City) upisao naš reprezentativac Edin Džeko. Strijelci za Barcelonu su bili Messi i Dani Alves.

Kao i Katalonci, i PSG je upisao novu pobjedu. Rezultat je bio 2:1, a strijelci za Parižane su bili Lavezzi i Marquinhos, dok je za Leverkusen poentirao Sam.

Barcelona je branila prednost od 2:0 iz prvog susreta, pa se stekao dojam da od samog starta sinošnjeg susreta nisu previše žurili prema golu gostiju, koji su nekoliko puta zaprijetili preko Silve i Nasrija u prvm poluvremenu.

U nastavku je Barcelona odlučnije krenula prema golu gostiju, a na gol se čekali do 67. minute kad je Messi došao do lopte i sa nekoliko metara matirao Harta za vodstvo Barce 1:0. Na 1:1 je poravnao Kompany na asistenciju Džeke (zamijenio Aguera u 46. minuti) u 89. minuti, da bi, ipak, pobjedu s 2:1 blaugrani, u 91. minuti, donio Alves, nakon prelijepe akcije i asistencije Inieste.

PSG je lako završio započeti posao u Leverkusenu (4:0).

Na prepunom Parku prinčeva izabranici Laurenta Blanca i ovog puta su bili bolji rival.

Nakon što je Sam doveo goste u vodstvo nakon svega sedam minuta igre, pariška mašinerija je ubacila i brzinu više. Marquinhos u 13. i Lavezzi u 54. minuti, preokrenuli su rezultat i donijeli pobjedu svom timu od 2:1, te su potvrdili plasman u polufinale ovog takmičenja.