Nogometna reprezentacija Portugala izborila je učešće na svjetskom prvenstvu u Brazilu, nakon što je u uzvratnom susretu baraža u gostima savladala Švedsku s 3:2.

Junak utakmice bio je Cristiano Ronaldo koji je bio strijelac sva tri gola za Portugal (50., 77., 79.), dok je oba gola za Švedsku postigao Zlatan Ibrahimović (68., 72.).

Portugal je slavio i u prvom meču s 1:0.

Plasman na SP ranije su osigurale Grčka i Hrvatska. Grčka je odigrala neriješeno 1:1 s Rumunijom, ali joj je plasman u Brazil donijela pobjeda 3:1 u prvom meču u Atini.

Grčka je povela u 23. minuti golom Mitrogloua, a konačnih 1:1 postavio je Torosidis autogolom u 54. minuti.

Hrvatska je u Zagrebu pobijedila Island s 2:0, iako je od 38. minute ostala s igračem manje nakon isključenja Mandžukića koji je bio strijelac vodećeg pogotka u 27. minuti.

Konačnih 2:0 postavio je Darijo Srna u 47. minuti.

Prvi meč na Islandu završen je bez golova.

Nogometna reprezentacija Francuske posljednja je evropska selekcija koja je izborila učešće na svjetskom prvenstvu u Brazilu.

Francuzi su u Parizu pobijedili Ukrajinu s 3:0 i tako sustigli zaostatak od dva gola iz prvog meča.

Golove su postigli Sakho (22.), Benzema (34.) i Gusev (72. – autogol).