Evropska liga: Sevilla jednom nogom u finalu, a Napoli i Dnipro remizirali

Sevilla je ubjedljivo savladala Fiorentinu sa 3:0 kod kuće u sinošnjoj prvoj polufinalnoj utakmici Evropske lige i nastavila siguran put ka odbrani trofeja.

U drugom meču Napoli i Dnipro odigrali su 1:1, što je odličan rezultat za ukrajinsku ekipu uoči revanša 14. maja na svom terenu.

Tim iz Firenze propustio je prvu veliku priliku u petoj minuti kada je Mario Gomez ušao pucao preko gola sa ruba kaznenog prostora. U 11. minuti šut Carlosa Bacce odbranio je golman gostiju Neto. Domaćin je poveo u 17. minuti kada je Bacca proigrao Aleixa Vidala, koji je sa 14 metara pogodio donji desni ugao. Viole su ubrzo promašile zicer jer je nakon dodavanja Joaquina sa lijeve strane, usamljeni Matias Ariel Fernandez sa tri metra bio neprecizan. U 23. minuti Čileanac Fernandez je šutirao, a golman Seville Sergio Rico odlično je intervenisao, kao i dva minuta kasnije zaustavivši šut Mohameda Salaha sa četiri metra. Sevilla je savršeno otvorila nastavak, povećavši prednost u 52. minuti.

Vitolo je proigrao Vidala, koji je postigao svoj drugi gol u sinoćnjem duelu preciznim šutem iskosa. Dvostruki strijelac Vidal asistirao je u 75. minuti za Kevina Gameira, koji je minut po ulasku u igru iz blizine postavio konačan rezultat.

Italijanski tim bio je nadmoćniji od početka meča protiv Dnipra, pa je Lorenzo Insigne pogodio iz velike udaljenosti lijevu stativu u desetoj minuti. Prvi pokušaj ukrajinskog sastava bilježimo u 29. minuti kada je Kankava šutirao sa ivice šesnaestrca, a golman domaćina Mariano Andujar sačuvao mrežu. Insigne je u 50. minuti centrirao iz kornera, a David Lopez najviše skočio i udarcem po sredini pogodio mrežu. Pet minuta kasnije golman Dnipra Boyko odbranio je šut Gonzala Higuaina. Gosti su poravnali rezultat u 81. minuti preko Yevhena Seleznyova, koji je pogodio iz ofsajda i tako su Italijani oštećeni.