Veliki preokret Uniteda protiv Olympiakosa, Zenit pobijedio Dortmund i ispao

Manchester United uspio je preokrenuti 0:2 iz Pireja i preko Olympiakosa proći u četvrtfinale Lige prvaka. Tim Davida Moyesa na Old Traffordu je došao do pobjede rezultatom 3:0 i tako vratiti dio poljuljang samopuzdanja narušenog lošim igrama u posljednjim susretima.

United je poveo nakon penala koji je realizirao Robin van Persie u 25. minutu. Isti igrač je u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena povećao vodstvo domaćih, a na samom startu drugog dijela izveo je slabodan udarac koji je doveo Manchester do željenih 3:0. Treba reći da je za treći gol Van Persieja u mnogome zaslužan i golman Olympiakosa Jimenez koji je grozno reagirao nakon udarca.

Tim iz Grčke imao je svoje šanse za prolaz, ali je u nekoliko navrata sjajno reagirao golman De Gea.

Holandski as utakmicu, u kojoj je postigao hat-trick, nije završio kako je priželjkivao jer je pred kraj susreta napustio je teren zbog povrede, a zamijenio ga je Fellaini.

Plasman među najboljih osam u Ligi prvaka večeras je izborila u Borussia Dortmund, iako je na svom stadionu poražena od Zenita rezultatom 1:2. Ipak, prednost od 4:2 iz prvog susreta bila je dovoljna timu Jurgena Kloppa za prolazak dalje.

Hulk je već u 16. minutu doveo Zenit u vodstvo, a pred kraj prvog poluvremena poravnava Kehl. Rondon je u 73. minutu pogodio za vodstvo i, pokazalo se, pirovu pobjedu ruskog kluba.

U četvrtfinalu će Dortmund biti značajno oslabljen, jer zbog žutog kartona koji je dobio večeras, neće nastupiti Robert Lewandowski.