Silni Bayern ponovo pobijedio Inter, Kolašinac promašio zicer za prolaz i u nevjerici ostavio Tudora

Kompletirana je grupna faza Lige prvaka u grupama A, B, C i D, a u derbiju večeri nogometaši Bayerna su na domaćem terenu pobijedili Inter rezultatom 2:0 te su sa maksimalnim učinkom završili takmičenje u grupi “smrti”.

Ipak, pitanje prolaza je bilo riješeno još u prošlom kolu, pa susret nije imao prevelik rezultatski značaj. Inter je imao svoje prilike, ali Bayern je poveo pogotkom Benjamina Pavarda u 32. minuti.

Bayernov “pijanac” tako je načeo Nerazzurre nakon što je Bild danas otkrio da je Pavarda policija uhapsila prije otprilike šest sedmica u alkoholiziranom stanju za volanom svog vozila.

Konačnih 2:0 u 72. minuti fenomenalnim golom postavio je Choupo-Moting, a naš Edin Džeko je igrao u posljednjih pola sata kada je zamijenio Lautara Martineza.

U 93. minuti Dijamant je imao sjajnu priliku, ali golman Bayerna je odbranio njegov udrac s nekoliko metara.

Najneizvjesnije je bilo u grupi D gdje su sva četiri tima uoči posljednjeg kola imala realne šanse za prolazak, a na kraju su dalje otišli Eintracht i Tottenham.

Sporting je na svom terenu vodio protiv Eintrachta iz Frankfurt 1:0, ali je njemački tim napravio veliki preokret u nastavku i pobjedom 2:1 došao je do fenomenalnog uspjeha u svom premijernom nastupu u eliti.

Marseiile je također vodio protiv Tottenhama 1:0 i bio je na pragu prolaza, ali je londonski tim u drugom poluvremenu preokrenuo i plasirao se među 16 najboljih timova Starog kontineta.

Tragičar domaćih bio je naš Sead Kolašinac koji je u 87. minuti propustio zicer s nekoliko metara, a reakcija trenera Igora Tudora najbolje je opisala kakvu šansu za prolaz je propustio.

Rezultati i strijelci:

Grupa A:

Liverpool – Napoli 2:0 (Salah 86’, Nunez 90+7’)

Rangers – Ajax 1:3 (Tavernier 86’ pen. / Berghuis 4’, Kudus 29’, Conceicao 89’)

Grupa B:

Porto – Atletico 2:1 (Taremi 5’, Eustaquio 24’ – Marcano ag. 90+5’)

Bayer – Club Brugge 0:0

Grupa C:

Bayern – Inter 2:0 (Pavard 32’, Choupo-Moting 72’)

Viktoria Plzen – Barcelona 2:4 (Chory 51’ pen., 62’ / Alonso 6’, Torres 44’, 54’, Torre 75’)