Utakmica puna preokreta: Njemačka savladala BiH u finišu

Juniorska rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od bivšeg svjetskog prvaka Njemačke rezultatom 28:29 u današnjoj utakmici Svjetskog prvenstva u borbi za plasman od 9. do 16. mjesta.

Utakmica je protekla u znaku brojnih izjednačenja i preokreta, ali su na kraju njemački rukometaši iskoristili sve nedostatke našeg tima i za jedan gol viška bili bolji.

Nakon prvih pet minuta izabranici selektora Grbavca vodili su sa 4:2, međutim, nakon toga Nijemci ulaze u svoj ritam i uspijevaju da izjednače na 5:5. Ubrzo su i prešli u vodstvo od dva gola prednosti (5:7), no naša selekcija je serijom od 3:0 stigla do nove prednosti od 8:7.

Do kraja prvog dijela bh. nade kontrolisale su igru i na odmor otišle sa zasluženim vodstvom od četiri gola (19:15).

Ipak, nastavak je donio efikasniju igru selekcije Njemačke koja je uspjela da izjednači u 36. minuti za 19:19, a od tada pa sve do 59. minute igralo se izjednačeno – gol za gol, da bi u finišu meča naša odbrana ipak poklekla i nakon pogotka Dahlhausa za 28:29 upisala novi poraz.