Visoko

Poraz visočkih rukometaša na gostovanju u Ljubuškom

Rukometni klub “Bosna Visoko Ekoenergija” gostovao je u nedjelju u Ljubuškom, gdje je protiv domaće ekipe Izviđača (drugog tima) odigrao meč 13. kola Prve lige Federacije BiH, grupa Jug. Nakon domaćeg remija protiv Zrinjskog, visočki rukometaši se nisu proslavili ni protiv druge hercegovačke ekipe, jer je zabilježen poraz rezultatom 29:33.

Ipak, visočki tim generalno nije igrao loše, prvo poluvrijeme je bilo uglavnom u egalu te je završeno neriješeno 13:13. U nastavku je Bosna čak napravila i seriju 4:0 kojom je došla u vodstvo 18:16, no domaći su uspjeli preokrenuti tok meča i na kraju slavili pobjedu sa četiri gola razlike.

Treba napomenuti da se drugi tim Izviđača takmiči van konkurencije što znači da se rezultati ostvareni u duelima protiv njih ne ubrajaju u konačan bodovni saldo, no svi konkurenti visočkog tima u borbi za vrh tabele zabilježili su pobjede te ponovo ostvarili značajniju prednost u odnosu na Bosnu.

U narednom kolu Bosna Visoko Ekoenergija će na domaćem terenu dočekati ekipu Respecta iz Sarajeva.