Liga nacija: Srbija – Crna Gora 2:1

Izabranici Mladena Krstajića su pred 15.000 gledalaca na stadionu “Rajko Mitić” slavili rezultatom 2:1 i kolo prije kraja došli na prag plasmana u viši rang Lige nacija.

Crnogorci, koji su u Beograd stigli u znatno oslabljenom sastavu, odlično su se branili pola sata, no u samo dvije minute su se u potpunosti raspali.

U 30. minuti kontranapad je poveo Dušan Tadić i sjajno uposlio Adema Ljajića koji je izašao sam na Danijela Petkovića i matirao ga za 1:0.

Već u 32. minuti na semaforu je stajalo 2:0. Aleksandar Kolarov je ubacio loptu sa lijeve strane, a njegov imenjak Mitrović se sjajno snašao u petercu gostiju i poslao loptu u mrežu za 2:0.

Mitrović je imao veliku priliku za postizanje i drugog pogotka, no obrukao se u 38. minuti kada je katastrofalno izveo penal. Napadač Srbije je pokušao izvesti “panenku”, ali je lopta otišla metar preko gola.

Počasni pogodak Crnogorci su postigli u 70. minuti kada je prelijep pogodak postigao Stefan Mugoša za konačnih 2:1.