Evropska liga: Crvena zvezda nadigrala Köln

GRUPE G, H, I, J, K i L

Večerašnjim susretima u grupama G, H i I nastavljeno je drugo kolo Evropske lige.
Ekipa Konyaspora slavila je na svom terenu protiv portugalskog Guimaraesa rezultatom 2:1. Domaći su u vodstvo stigli u 24. minuti kada je Araz pogodio za 1:0, da bi vrlo lijep pogodak glavom postigao Deni Milošević u 48. minuti susreta s kojim je vodstvo svoje ekipe povećao na 2:0. Gosti se nisu predali, pa su u 74. minuti preko Hurtada smanjili rezultat na 2:1

Sjajan meč odigrale su ekipe BATE-a i Arsenala, a već u prvom poluvremenu gledaoci su vidjeli četiri pogotka. Topnici su u vodstvo stigli u 9. minuti kada je Walcott pogodio za 1:0, da bi isti igrač u 22. minuti postigao svoj drugi gol i ekipi iz sjevernog Londona donio prednost od 2:0.

Ekipa Arsena Wengera se tu nije zaustavila, pa je već u 25. minuti Rob Holding postigao svoj prvi pogodak u profesionalnoj karijeri, a treći za Arsenal, da bi domaći tek u 28. minuti odgovorili Topnicima i preko Ivanića smanjili prednost na 3:1.

Kako je završilo prvo poluvrijeme, počelo je drugo – golovima. Giroud je s bijele tačke u 49. minuti povećao vodstvo Arsenala na 4:1, da bi Gordejčuk u 67. minuti smanjio prednost gostiju iz Londona na 4:2, a do kraja meča rezultat i pored velikog broja prilika ostao je isti.

Nošena velikom podrškom s tribina, Crvena zvezda od samog starta tražila je tri boda u meču protiv njemačkog Kölna. Gosti iz Srbije ne samo da su imali terensku inicijativu, već su tokom čitavog prvog poluvremena imali niz velikih prilika od kojih je Boakye u 30. minuti iskoristio jednu takvu i svoju ekipu doveo u prednost od 1:0.

Salzburg – Marseille 1:0

Večerašnjim susretima u grupama J, K i L nastavljeno je drugo kolo Evropske lige, a viđeno je nekoliko iznenađujućih rezultata.
Berlinska Hertha je izgubila na gostovanju kod Ostersundsa minimalnim rezultatom 1:0. Hertha je dominirala od početka susreta, a Vedad Ibišević se u 13. minuti našao u situaciji jedan na jedan sa Keitom, ali je golman domaće ekipe odbranio njegov udarac.

Taj promašaj domaćini su kaznili i prvi stigli do pogotka. Lustenberger je igrao rukom u svom kaznenom prostoru i sudija Banti je pokazao na bijelu tačku. Siguran realizator iz penala u 22. minuti bio je Nouri. Ibišević je odigrao svih 90 minuta u redovima berlinske ekipe, a u 64. minuti je dobio žuti karton zbog oštrog prekršaja.

Rimski Lazio je upisao drugu pobjedu iz isto toliko mečeva. Nebeskoplavi su poveli u 18. minuti kada je Lukaku ubacio sa lijeve strane, Marušić je glavom dodao Caicedu koji je također glavom matirao Lealija.

Do kraja meča Rimljani su imali još nekoliko prilika, ali Leali je uspješno čuvao svoju mrežu sve do 90. minute kada je rezervista Immobile nakon kontranapada na Murgijinu asistenciju postavio konačnih 2:0. Senad Lulić je u igru ušao u 79. minuti kada je zamijenio Lukakua.

Veliko iznenađenje napravila je ukrajinska Zorja koja je slavila na San Mamesu protiv Athletica rezultatom 1:0, a pogodak za tri boda postigao je Haratin u 26. minuti susreta.

Susret između Nice i Vitessea je prekinut na skoro 20 minuta zbog nestanka struje na Allianz Rivieri, a završen je pobjedom domaće ekipe rezultatom 3:0.