U-20 košarkašice BiH zabilježile šestu uzastopnu pobjedu protiv Izraela

Šest od šest. To je bilans naše ženske reprezentacije do dvadeset godina. Izabranice Mare Lakić su porazile Izrael rezultatom 76:61.

Već od samog početka naša reprezentacija je povela i na kraju prve četvrtine imala prednost rezultatom 17:8.

Drugu dionicu igre smo dobili rezultatom 28:19 i na poluvremenu imali prednost od osamnaest poena. Rezultat je glasio 45:27. U drugom dijelu meča su šansu dobile i igračice koje nisu igrale puno u pet kola.

Izrael je dobio treću četvrtinu meča rezultatom 15:13 i smanjio prednost naše reprezentacije na šesnaest poena. Ipak, do kraja nisu uspjeli ugroziti našu reprezentaciju i pobjeda niti jednog trenutka nije došla u pitanje.

Najefikasnija igračica u redovima naše reprezentacije je bila Marica Gajić sa novim double-double učinkom sa 16 poena i 13 skokova, dok su Melisa Brčaninović i Nikolina Džebo ubacile po 14 poena. Džebo je dodala i 12 skokova. Na drugoj strani je najbolju partiju pružila Ofir Banet sa 12 poena.