U-17 SP 2013.: Meksiko i Švedska prvi polufinalisti

POZNATI su prvi polufinalisti Svjetskog prvenstva za igrače do 17 godina. Branitelji naslova Meksikanaci pobijedili su Brazil nakon boljeg izvođenja penala (11:10), dok je Švedska bila bolja od Hondurasa s 2:1.

Prava drama odigrala se na stadionu Rashid u Dubaiju, gdje su snage odmjerili Meksiko i Brazil. Mreže su mirovale sve do 81. minute kada je Meksiko poveo preko Ochoea, ali Brazilci su uspjeli izjednačiti samo četiri minute kasnije preko Nathana.

Pitanje pobjednika riješeno je u 12. seriji jedanaesteraca. Brazilski reprezentativac Mosquito promašio je penal, a Alejandro Diaz nije podlegao pritisku te je odveo Meksiko u polufinale.

Švedska jedina europska reprezentacija među osam najboljih na SP-u

S druge strane, Šveđani su pobijedili Honduras s 2:1, iako su gubili 1:0 od 37. minuti. U drugom poluvremenu mladi Šveđani su ubacili u višu brzinu. U 68. minuti Rakip je zabio za 1:1, a Berisha je prekrasnim pogotkom u 74. minuti postavio konačnih 2:1. Dapače, Valmir Berisha odmah je zbog svog pogotka petom proglašen novim Zlatanom Ibrahimovićem.