Željezničar – Zrinjski 1:2

Zrinjski je u prvom susretu 27. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine savladao Željezničar rezultatom 2:1.

Novi prvak Bosne i Hercegovine došao je kao favorit u Sarajevo, a na terenu je i pokazao da je trenutno mnogo kvalitetniji tim od Željezničara.

Već u prvom napadu Plemići postižu gol. Igrala se druga minuta kada je Savić spustio glavom ubačaj Ćorluke iza auta, na pravom mjestu je Niko Janković koji zabija za 1:0.

Pravo je čudo kako gosti nisu postigli više golova u prvom poluvremenu. Redale su se prilike pred golom Željezničara, Jukić je bio izuzetno opasan, a dva puta je odbrana Plvih s gol-linije izbacivala udarce gostiju.

Željezničar najbolju šansu propušta u 33. minuti. Blažević je protutnjao kroz odbranu Zrinjskog, ali Čondrić sjajno brani i spašava Zrinjski.

Uzvratio je na drugoj strani i Bender dobrom odbranom nakon akcije Jankovića, da bi u 39. minuti domaći tim tražio isključenje Čondrića nakon starta nad Hajdarevićem, ali sudija Aleksandar Njegomirović je smatrao da je dovoljna kazna žuti.

Na odmor se odlazi vodstvom gostiju od 1:0, a drugo poluvrijeme počinje dobrom prilikom za Bilbiju. Napadač Mostaraca bio je neprecizan, a zatim na drugoj strani prijeti Mekić, no Čondrić brani.

Bilbija prijeti i u 55. minuti iz slobodnog udarca, Bender sjajno brani, no devet minuta kasnije golman domaćih je bio nemoćan. Nemanja Bilbija 28. golom u sezoni povećava prednost Zrinjskog na 2:0.

Željezničar se uspio vratiti u ovaj meč. Igrala se 74. minuta kada Sedad Subašić pogađa uz veliku pomoć golmana gostiju za smanjenje rezultata na 2:1.

Do kraja meča još nekoliko pokušaja na obje strane. Međutim, rezultat se nije mijenjao i ostalo je 2:1 za Mostarce koji su tako nastavili s pobjedama i potvrdili su kako su ipak daleko ispred svih u Premijer ligi.

Premijer liga BiH, 27. kolo:

ŽELJEZNIČAR: Bender, Hajdarević, Kosorić, Cocalić, Subašić, Mekić, Štilić, Hodžić, Blažević, Galić, Resić.

ZRINJSKI: Čondrić, Barišić, Trajkovski, Ćorluka, Jukić, Bašić, Malekinušić, Savić, Janković, Magdić, Bilbija.