-TopSLIDEFutsalNogometSport

Treći poraz futsal reprezentacije BiH za oproštaj od Evropskog prvenstva

Jedina smo reprezentacija koja na kraju nije osjetila slast bodova

U posljednjem meču grupne faze Evropskog prvenstva u futsalu naša reprezentacija odmjerila je snage sa selekcijom Azerbejdžana.

Ovaj susret nije imao rezultatsku važnost, a na kraju je Azerbejdžan slavio 4:2 te završio treći u grupi, dok je Gruzija druga, a Španija prvoplasirana.

Na samom početku bez uzbuđenja, opet je našim momcima problem bila realizacija, a Bolinha zatim nakon ‘slaloma’ donosi vodstvo Azerbejdžanu.

Četiri minute kasnije još jedan Brazilac u redovima rivala Borges pogađa za 2:0.

May be an image of 2 people

Nisu se naši momci predavali, pa Radmilović sa penala smanjuje na 1:2, što je bio konačan rezultat prvog poluvremena.

U nastavku otvoren meč, a naša reprezentacija imala je igrača više kada je isključen Filipinho, pa smo u 32. minuti to uspjeli iskoristiti i postići pogodak za izjednačenje. Strijelac je bio Kahvedžić na sjajnu asistenciju Bilala Jelića.

Minut kasnije precizan udarac Vilele i poveli su Azerbejdžanci ponovo. Imali smo pred sami kraj par prilika da dođemo do gola, opet je izostala realizacija, te smo završili bez boda na prvenstvu uz tri poraza, uz još jedan primljeni pogodak pred sami kraj. Da li smo mogli više ili je ovo naša realnost, diskutovati će se u narednim danima…