Tatjana Đekanović osvojila 47. mjesto na Olimpijskim igrama

Bh. reprezentativka u streljaštvu Tatjana Đekanović osvojila je 47. mjesto na Olimpijskim igrama u Tokiju u disciplini 10 metara vazdušna puška.

Đekanović je imala veoma slab nastup. Na kraju je imala ukupo 613.2 bodova i osvojila je 47. poziciju od 50 takmičarki koje su nastupile.

Predstavnica Bosne i Hercegovine tako je ostvarila mnogo slabiji rezultat nego što je to bio slučaj prije pet godina u Rio de Janeiru kada je bila 35. od 51 takmičarke.

Slabije od bh. predstavnice u Tokiju bile su samo Kanykei Kubanychbekova (Kirgistan), Tehani Egodawela (Šri Lanka) i predstavnica selekcije izbjeglica Luna Solomon.

Zlatnu medalju u ovoj disciplini osvojila je kineska takmičarka Qian Yang. Ona je ostvarila 251.8 bodova što je novi olimpijski rekord.

Na pobjedničkom postolju našle su se još Anastaciia Galishina (Ruski savez) i Nina Christen iz Švicarske.