Željezničar slavio u prvoj utakmici finala Kupa BiH protiv Krupe

Nogometaši Željezničara su pobijedili Krupu u prvoj utakmici finala Kupa Bosne i Hercegovine rezultatom 2:0 na Grbavici.

Plavi su od početka susreta pred oko samo 1.000 gledatelja napadali, no igrači Krupe su se odlično postavili defanzivno i nisu dopuštali domaćoj ekipi da u prvih pola sata igre dođu u izgledne prilike za postizanje pogotka.

No, u 36. minuti Željo je poveo zahvaljujući velikoj greški golmana gostiju Kutića. Zakarić se namjestio na udarac sa ivice šesnaesterca iskosa sa desne strane i veoma je loše šutirao, no Kutiću je lopta ispada iz ruku i pala pred Zajmovića kojem nije bilo teško poslati loptu u prazan gol za 1:0.

Željo je udvostručio vodstvo u 65. minuti susreta. Mehremić je sjajno prošao po lijevoj strani i ubacio loptu, a Graovac glavom pogađa za 2:0.

Do kraja susreta nije bilo većih prilika i Plavi su sasvim zasluženo slavili i stekli prednost od dva pogotka.

Revanš se igra 9. maja u Krupi na Vrbasu.