-TopSLIDEKošarkaSport

Bh. košarkaši poraženi od Francuske u Tuzli nakon velike drame

Eurobasket 2025

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine doživjela je poraz u drugom kolu kvalifikacija za plasman na Eurobasket 2025. od selekcije Francuske rezultatom 64:74.

Meč je odigran pred punim tribinama dvorane Mejdan u Tuzli, a sjajna publika je nosila bh. košarkaške kroz čitavu utakmicu bez obzira na rezultat.

Prva četvrtina ponudila je dosta borbe sa obje strane. Uglavnom se igralo koš za koš, a prvu su dionicu gosti riješili u svoju korist minimalnom prednošću od 16:15.

Nastavilo se u istom ritmu i u nastavku. U jednom smo momentu otišli na plus šest, ali se naša prednost vrlo brzo istopila i Francuzi su se vratili u život.

Mnogo problema nam je pravio Yabusele za kojeg jednostavno nismo imali rješenja. Na poluvremenu su gosti vodili s 34:32.

Kada se sve sabere i oduzme možemo konstatovati da je treća četvrtina prelomila pitanje pobjednika u ovom meču.

Sjajni Yabusele bio je prvo ime ovog susreta sa 16 ubačenih koševa. Sa druge strane u našem timu prednjačio je Džanan Musa sa 15 i Edin Atić sa 13 postignutih poena.

Gosti su istu riješili u svoju korist s velikih 23:16 nakon čega povratka nije bilo. U pojedinim trenucima primakli smo se na četiri poena zaostatka, ali iskusni i moćni Trikolori nisu dopustili iznenađenje i rutinski su meč priveli kraju te slavili u Tuzli.

U naredna dva kola koja se igraju u novembru snage ćemo odmjeriti sa Hrvatskom, prvo u gostima, a zatim i u našoj zemlji.