Domagoj Vida izbacio Dinamo iz Lige prvaka

Nogometaši zagrebačkog Dinama ispali su iz Lige prvaka nakon večerašnjeg remija rezultatom 2:2 na gostovanju AEK-u u Atini. AEK ide dalje s ukupnih 4:3, a meč su obilježile nevjerovatne scene u sudijskoj nadoknadi.

Dinamo je poražen na domaćem terenu rezultatom 1:2 u prvoj utakmici, ali je to uspio nadoknaditi u grotlu Atine, pošto je u velikoj fazi utakmice imao dva gola prednosti, koliko mu je trebalo za prolaz dalje. Ipak, na kraju je ostao “kratkih rukava”.

Steven Zuber je u 17. minuti mogao dotući Dinamo, ali je Dominik Livaković fantastično odbranio i spasio Modre. To je dalo “krila” gostima da zaigraju mnogo bolje.

Gosti su poveli u drugoj minuti nadoknade. Lopta se odbila do Josipa Šutala koji pogađa lako u mrežu Atinjana. Otišlo se na odmor rezultatom 0:1.

Robert Ljubičić je udvostručio prednost Dinama u 65. minuti i gosti su bili nadomak plasmana u narednu rundu takmičenja. Međutim, u nadoknadi se dogodilo takvo ludilo, da je teško opisati riječima.

Prvo je u 92. minuti Sergio Araujo smanjio na 1:2 i tako osigurao makar produžetke. Posljednji napad na utakmici donosi igranje rukom jednog igrača Dinama u svom šesnaestercu, a sudija nakon konsultovanja VAR-a dosuđuje penal za prolaz AEK-a.

Golman Livaković brani udarac s bijele tačke, ali bivši igrač Dinama Domagoj Vida natrčava na odbijenu loptu u 100. minuti i pogađa za erupciju oduševljenja navijača AEK-a i prolaz u narednu fazu. Tako je Vida presudio svom bivšem klubu i izbacio ga iz najelitnijeg evropskog takmičenja. Dinamo je primio oba gola duboko u nadoknadi i ovo što se večeras događalo na stadionu Aja Sofija, dugo će se pamtiti.

AEK u play-offu Lige prvaka ide na belgijski Antwerp, dok će Dinamo nastaviti takmičenje u Evropskoj ligi.