Stara dama slavila u Lyonu, Kraljevi deklasirali Legiju

Večerašnjim utakmicama u grupama E, F, G i H počelo je treće kolo ovosezonske Lige prvaka.

Grupa E

CSKA Moskva – Monaco 1:1

CSKA je od početka do kraja dominirao, ali nije uspio osvojiti sva tri boda. Moskovljani su do vodstva stigli u 34. minuti. Tošić je šutirao iskosa sa desne strane. Subašić je odbio loptu, a na nju je natrčao Traore i pospremio je u praznu mrežu za 1:0. Konačnih 1:1 postavio je Silva u 87. minuti susreta iskosa sa desne strane.

Leverkusen – Tottenham 0:0

Jedini susret bez pogodaka odigrali su Leverkusen i Tottenham. Utakmica je obilovala šansama, a izdvojit ćemo pokušaj Janssena za goste iz 39. minute kada je pogodio prečku i Mehmedija za Bayer iz 62. minute kada je Lloris dobro intervenisao.
Grupa F

Sporting – Dortmund 1:2

Oslabljeni Dortmund, koji je igrao bez čak osam prvotimaca, poveo je u 9. minuti susreta kada je nakon kontranapada Götze asistirao Aubameyangu koji je s lakoćom pretrčao Semada i prebacio loptu preko nemoćnog Rui Patricija za 1:0.

Weigl je u 43. minuti udvostručio prednost gostiju na 2:0. Nakon što je na tridesetak metara od gola Sportinga prošao dva igrača, odlučio se na udarac i matirao Rui Patricija. Sporting je do počasnog gola stigao u 67. minuti kada je iz indirekta sa deset metara Cesar silovitim udarcem postigao gol.

Real Madrid – Legia 5:1

Kraljevi su dominirali od početka susreta, ali se hladan tuš na “Santiago Bernabeuu” mogao desiti u 12. minuti kada je nakon kontre Odjidja-Ofoe pogodio stativu. Real je kruniosao napade u 16. minuti kada je Bale iskosa sa desne strane šutirao i matirao Malarza.

Real je udvostručio prednost u 20. minuti. Asensio je pronašao Benzemu na lijevoj strani, Francuz je ostavio loptu Marcelu koji šutira, a lopta je od nesretnog Jodlowieca promijenila smjer i završila u mreži. Već u narednom napadu Legija je došla do penala kada je Danilo suršio Radovića. Srbijanski internacionalac je preuzeo odgovornost i pogodio sa bijele tačke u 22. minuti. To je Legiji bio prvi gol u Ligi prvaka nakon 1995. godine.

Real je do 3:1 stigao u 37. mnuti. Ronldo je nsebično uposlio Asensija koji silovitim udarcem sa vrha kaznenog prostora matira Malarza. Četvrti gol Kraljevi su postigli u 68. minuti. Rezervista Morata je asistirao Lucasu, koji je kao i Morata ušao u igru samo četiri minute ranije, a ovaj iz voleja pogađa za 4:1. Morata je na Ronaldovu asistenciju postigao posljednji gol na meču u 84. minuti.
Grupa G

Leicester – Kopenhagen 1:0

Jedan gol odlučio je susret Leicestera i Kopenhagena. Lisice su došle u vodstvo u 40. minuti. Albrighton je ubacio loptu sa lijeve strane, Slimani je glavom vratio loptu na peterac, a Mahrez je pogodio za 1:0, što je bio i konačan rezultat susreta.

Club Brugge – Porto 1:2

Domaćin, koji je u prva dva susreta u ovoj grupi primio sedam golova, je do svog prvog gola u grupi došao nakon 192 minute. U 12. minuti susreta protiv Porta nakon velike gužve u kaznenom rostoru najbolje se snašao Vossen i matirao je nemoćnog Casillasa.

Gosti iz Portugala su izjednačili u 68. minuti. Kontanapad je povukao Otavio, pronašao na desnoj strani Layuna koji sa oko 25 metara zakucava loptu u mrežu Butellea. Porto je do sva tri boda došao u 90+1. minuti kada je penal realizovao Andre Silva.
Grupa H

Dinamo Zagreb – Sevilla 0:1

Kao što se i očekivalo, Sevilla je slavila i dominirala od starta na Maksimiru, a do vodstva su Andalužani došli u 37. minuti susreta. Mariano je asistirao Nasriju kojem nije bilo teško pogoditi mrežu loše postavljenog Livakovića za 1:0. Do kraja meča rezultat je ostao nepromijenjen.

Lyon – Juventus 0:1

Juventus je u nekoliko navrata preko Higuaina prijetio u prvih pola sata susreta, a u 35. minuti domaćin je mogao doći do vodstva. Bonucci je skrivio penal, a Lacazetteov udarac sa bijele tačke fenomenalno je odbranio Buffon i spasio mrežu Juventusa.

Juventus je ostao sa igračem manje u 54. minuti kada je Lemina dobio drugi žuti karton i Juve je do kraja susreta morao igrati sa igračem manje. Buffon je u nekoliko navrata spašavao mrežu gostiju, a najbolju priliku domaćin je imao u 71. minuti kada je nakon slobodnog udarca sa desne strane Tolisso šutirao glavom sa samo dva metra, ali je Buffon čudesno intervenisao.

Kazna za promašaje stigla je u 76. minuti, kada je Cuadrado iskosa sa desne strane šutirao i pogodio mrežu katastrofalno postavljenog Lopesa. Miralem Pjanić je odigrao svih 90 minuta u ekipi Juventusa.