Ostali sportoviSport

Šta se dešava sa Džumhurom?

Šta se dešava sa Džumhurom? Bez pobjede na ATP turnirima već više od dva mjeseca

Fabbiano bolji od bh. tenisera u Istanbulu

Bh. teniser Damir Džumhur doživio je novi poraz.

U 2. kolu ATP turnira u Istanbulu danas je od najboljeg bh. igrača bio bolji Italijan Thomas Fabbiano sa 2:1, po setovima 6:2, 0:6 i 6:2.

Džumhur je dosta nervozno ušao u meč protiv rivala kojeg je ranije dobio u šest od sedam duela. Dopustio je Fabbianu dva breka, što je Italijan uz dobar servis iskoristio i osvojio je prvi set sa 6:2.

Međutim, Damir se u drugom setu probudio. Zaigrao je mnogo bolje i potpuno je razbio Fabbiana u ovom dijelu igre (6:0) za izjednačenje rezultata na 1:1.

Iako je protivnika uništio u drugom setu, Džumhur nije imao psihološku prednost na otvaranju odlučujućeg trećeg seta. Odmah je izgubio gem na svoj servis, a igra mu se zatim raspala.

Iskoristio je to njegov današnji rival. Lagano je završio posao u trećem setu kojeg je dobio sa i na kraju je slavio pobjedu.

Fabbiano će u četvrtfinalu igrati protiv Francuza Jeremyja Chardyja koji je nešto ranije savladao Srbina Dušana Lajovića.

Ako ne računamo pobjedu u Davis Cupu protiv Slovaka Norberta Gomboša, Džumhuru je ovo šesti uzastopni poraz na ATP turnirima, a posljednji trijumf je ostvario krajem februara u Dubaiju kada je savladao Yannicka Madena.