Nezaustavljivi Borac savladao Tuzla City i učvrstio se na liderskoj poziciji

Nogometaši Borca pobijedili su na Gradskom stadionu u Banjoj Luci u 19. kolu Wwin lige BiH ekipu Tuzla Cityja rezultatom 2:1 te su tako i proljeće započeli na dobar način budući da su jesen okončali s pet uzastopnih ligaških trijumfa.

Borac je dominirao od početka utakmice u svim segmentima igre, a do zasluženog vodstva došli su u 24. minuti kada je Lukić pogodio nakon centaršuta Terzića. Ujedno je 1:0 bio i rezultat prvog poluvremena.

Devet minute igre u nastavku bilo je dovoljno da Borac udvostruči vodstvo. Strijelac je ponovo bio večeras raspoloženi Lukić, ovaj put nakon ubacivanja Kvržića.

Tuzla je potom krenula znatno ofanzivnije, a uspjeli su sedam minuta prije kraja susreta postići pogodak. Nakon velike greške Grahovca, Mehanović se odlično snašao i smanjio zaostatak svoje ekipe. Ipak, vremena i snage za nešto više nije bilo pa je ostalo končanih 2:1 za banjalučki klub.

Borac se učvrstio na prvom mjestu Wwin lige BiH i sada ima devet bodova više u odnosu na drugoplasirani Zrinjski, dok je Tuzla City ostao na 10. poziciji.

U narednom kolu kolu Borac gostuje Veležu, dok će Tuzla City ugostiti Posušje.