Španci petardom u nokaut fazu, Poljska ispala nakon drame

EP 2020

Kompletirana je grupa E Evropskog prvenstva pošto su odigrane utakmice Slovačke i Španije (0:5) te Švedske i Poljske (3:2).

Španci u Sevilli nisu imali izbora, morali su da pobijede, pa su duel protiv Slovačke shvatili isuviše ozbiljnom što je rezultiralo uvjerljivom pobjedom od 5:0.

Morata je u 12. minuti promašio penal, no u 30. minuti Dubravka postiže jedan od bizarnijih autogolova. Nakon što je Sanabria pogodio prečku, lopta se odbila u vis, zatim krenula padati, da bi je slovački golman u želji da izbaci u korner, proslijedio u vlastitu mrežu.

U završnici prvog dijela Laporte je povisio na 2:0, a u nastavku su izabranici Luisa Enriquea samo dotukli nemoćnog rivala. Sarabia je pogodio u 56. minuti za 3:0, Torres u 67. minuti za 4:0, a onda novi autogol – Kucke, koji je u 71. minuti postavio konačnih 5:0.

Sjajan meč u Sankt Peterburgu su odigrali Švedska i Poljska. Šveđani su vodili 2:0, zatim je bilo 2:2, a onda u samom finišu Švedska dolazi do pobjede.

Forsberg je bio dvostruki strijelac za Švedsku te Claesson, dok je Lewandowski oba puta pogađao za Poljake, koji mogu da žale i za 66. minutom kada im je VAR poništio gol jer je Swierczok bio u ofsajdu.

U osmini finala Španija će igrati protiv Hrvatske.