-TopSLIDERukometSport

Španci bez problema do pobjede protiv Norveške, Švedska deklasirala Katar

Idu u polufinale SP-a

Rukometaši Španije večeras su bez problema pobijedili Norvešku sa 31:26 i plasirali se u polufinale Svjetskog prvenstva.

Španci su u drugom poluvremenu uspjeli da prelome meč u svoju korist iako su Norvežani u prvom dijelu bili ravnopravan protivnik.

Nakon prvog poluvremena rezultat je bio 11:10 za Norvešku, ali je Španija u drugom dijelu briljirala i došla do prednosti koju Norvežani nisu uspjeli da nadoknade.

Na kraju Španci su slavili sa 31:26 i zasluženo izborili mjesto u polufinalu Svjetskog prvenstva. Špance je do pobjede vodio Dujshebaev sa osam golova, dok je Marchan dodao šest. U ekipi Danske istakao se Joendal sa šest pogodaka.

Plasman u polufinale izborila je i Švedska koja je bez problema deklasirala Katar sa 35:23. Šveđani su lagano došli do polufinala protiv Katara za koji je i četvrtfinale veliki uspjeh.

Šveđane su do pobjede vodili Chrintz i Pellas koji su večeras zabili po osam golova. U ekipi Katara večeras je najefikasniji bio Carol Marzo s pet pogodaka.