-TopSLIDERukometSport

Francuzi nakon produžetka slomili otpor Mađarske

Nova drama u Egiptu: Francuzi nakon produžetka slomili otpor Mađarske
Plasirali se u polufinale SP-a

Rukometaši Francuske večeras su u sjajnom meču pobijedili Mađarsku sa 35:32 nakon produžetka i plasirali se u polufinale Svjetskog prvenstva.

Francuska i Mađarska su odigrali fantastičan meč u polufinalu, a Francuzi su nakon produžetaka uspjeli da dođu do pobjede iako su Mađari pružili sjajan otpor.

Mađari su bili odlični u prvom poluvremenu i imali su čak šest golova prednosti (8:2), te se činilo da će doći do pobjede i plasmana u polufinale.

No, Francuzi se nisu predavali i u finišu prvog dijela uspjeli su znatno da smanje pradnost, a na kraju se na pauzu otišlo kod rezultata 14:12 za Mađarsku.

U drugom poluvremenu Francuska je zaigrala svoju igru i uspjela da sve preokrene u svoju korist. Francuzi su odmah na početku došli do dva gola prednosti, te su čuvali tu razliku do posljednje minute.

Francuzi su vodili sa 30:27 i činilo se da je sve gotovo, ali su Mađari vratili sve na nulu. Mađarska s tri brza gola dolazi do 30:30 17 sekundi prije kraja utakmice. Francuzi su imali posljednji napad, ali su se spetljali i meč je otišao u produžetak.

Mađarska je povela u produžetku sa 31:30, ali je Francuska ponovo uspjela da se vrati. Francuzi zabijaju dva gola i dolaze do 33:31, a sve je bilo gotovo nakon nove serije kada su Francuzi poveli sa 35:32.

Ovaj put Mađari nisu uspjeli da se vrate, te je na kraju Francuska slavili sa 35:32 i plasirala se u polufinale.

Najefikasniji u ekipi Francuske bio je Descat sa pet golova, dok se kod Mađara istakao Banhidi sa šest pogodaka.