SP skijanje: Zlato za Annu Fenninger u veleslalomu

Austrijanka Anna Fenninger pobjednica je veleslaloma na Svjetskom prvenstvu u alpskom skijanju u Beaver Creeku.

Fenninger je bila najbolja u prvoj vožnji, a u drugom nastupu je usprkos velikoj pogrešci na sredini staze uspjela sačuvati prednost i osvojiti drugo zlato na prvenstvu nakon što je slavila i u prvoj disciplini prvenstva superveleslalomu.

Za 25-godišnju Austrijanku to je treće zlato u karijeri na svjetskim prvenstvima te ukupno šesta medalja.

Srebro je sa 1.40 sekundi zaostatka osvojila njemačka skijašica Viktoria Rebensburg koja je bila na 11. poziciji nakon prve vožnje, dok je broncu osvojila Šveđanka Jessica Lindell Vikarby, treća i nakon prve vožnje.

Za Rebensburg, koja je na OI u Vancouveru 2010. bila zlatna, a u Sočiju prošle godine brončana u veleslalomu, ovo je prva medalja sa svjetskih prvenstava. Baš kao i za 31-godišnju Šveđanku.

Jedna od favoritkinja za odličje Slovenka Tina Maze zauzela je peto mjesto, dok je braniteljica naslova iz Schladminga Francuskinja Tessa Worley osvojila 13. poziciju.