Sloboda u finišu stigla do pobjede protiv Mladosti, remi Zvijezde 09 i Tuzla Cityja

Ekipa Slobode upisala je pobjedu u meču 19. kola Premijer lige BiH protiv Mladosti rezultatom 2:1, dok su meč između Zvijezde 09 i Tuzla Cityja završen bez pobjednika (1:1).

Sloboda je odlično otvorila meč i već u četvrtoj minuti stižu u vodstvo. Strijelac pogotka za ekipu Zlatana Nalića bio je Baraban koji je izašao sam ispred Velića i lijepo ga savladao.

Tuzlaci su nastavili s dobrom igrom, a narednu veliku priliku imali su Smajić i Vidović u 22. i 23. minuti, ali nisu bili precizni. Precizan nije bio ni Welbeck koji je u 19. minuti šutirao preko gola. Najbolju šansu za poravnanje Mladost je u prvom poluvremenu imala u 45. minuti kada je Anđušić bio sam pred Vukulišem, ali mu domaći golman brani udarac.

Mladost je u drugom poluvremenu zaigrala puno bolje, gosti su bili bolji protivnik od Slobode, a nagrada za takvu igru stigla je u 76. minuti kada Isaković pogađa za 1:1. Tuzlaci su odmah krenuli u napad kako bi vratili prednost, Smajić i Vidović su opet propustili dvije prilike, a onda u 87. minuti Beganović probija po desnoj strani i upošljava Smajića, ovaj dodaje do Alispahića koji pogađa za 2:1 i veliko slavlje domaćih igrača.

Do kraja meča nije bilo promjene rezultata.

Iako je teren za igru bio veoma težak, igrači Tuzla Cityja u vodstvo su stigli u drugoj minuti meča. Strijelac pogotka bio je Hasanović koji je tako šokirao domaće igrač i navijače. Huseinbašić je odmah u sedmoj minuti pokušao poravnati, ali nije bio precizan.

Stojčev i Hasanović su imali dobre prilike u 25 minuti da povećaju vodstvo Tuzla Cityja, ali nisu bili precizni, kao ni Ubiparib u 29. minuti kada je propustio veliku priliku.

Kako to inače biva, Zvijezda 09 je samo dvije minute poslije kaznila promašaje gostiju. Strijelac pogotka bio je Huseinbašić.

U drugom poluvremenu nije viđen veliki broj prilika kao u prvom, obje ekipe imale su nekoliko opasnih napada, ali nije bilo promjene rezultata i susret je završen rezultatom 1:1.