-TopSLIDEVisoko

ŠK “Prvi koš”- KK “Visoko” 51:62

ŠK “PRVI KOŠ” VITEZ – KK “VISOKO” 51:62 (11:18, 19:14, 8:12, 13:18)

Košarkaši Visokog se nalaze na korak od plasmana u A-1 ligu! U prvoj utakmici play-offa koja je u nedjelju odigrana u Vitezu, visočki tim je slavio pobjedu 62:51 i sa +11 dočekuju revanš, koji bi se trebao odigrati narednog vikenda u KSC “Mladost” u Visokom. Sjajna i sigurna igra u Vitezu donijela je i fantastičan rezultat pred drugi meč, a podsjećamo da u A-1 ligu ide tim koji u dva međusobna meča bude bolji kada je koš razlika u pitanju (da pojasnimo, visočki tim u revanšu može čak i da bude poražen sa 10 poena razlike pa da opet bude novi član A-1 lige). U prvi duel protiv ekipe iz Viteza KK “Visoko” je ušao znatno oslabljen, jer zbog povreda u timu nije bilo Spahića i Sadikovića, a da peh bude veći, u ranoj fazi meča povrijedio se i Čaluk te do kraja utakmice nije bio u stanju sa igra.No sve to kao da je dalo dodatnu snagu visočkom timu koji je sjajno počeo meč i odmah pokazao veću želju, što je donijelo i rezultat na terenu. Prvih deset minuta je završeno 18:11 za Visoko, koje je u tom dijelu ubacilo četiri trice.

U nastavku su domaćini serijom 7:0 došli do izjednačenja, a nakon tri minute igre u drugom dijelu i do prednosti (21:20). Problem u tom periodu meča za goste su bile tri lične greške Bečirhodžića te već spomenuta povreda Čaluka. Ipak, Visoko je brzo konsolidovalo redove i dobrom odbranom vratilo rezultat u svoju korist te na poluvrijeme otišlo sa +2 (32:30). U nastavku smo vidjeli neizvjesnu utakmicu, mada se mora priznati da prednost Visokog nije dolazila u pitanju, a odličnom igrom u drugom dijelu treće četvrtine prednost je porasla na +6 (44:38). Zadnjih deset minuta je pošlo loše za goste, jer pet minuta je Visoko bilo bez poena. Sa druge strane, domaćini su jedino uspjeli da u tom periodu naprave seriju 4:0 i dođu na -2. I to je otprilike bilo sve od domaćina, jer od tog trenutka Visoko je zaigralo nezaustavljivo na obje strane terena, pa je zadnjih pet minuta utakmice bilo kao iz snova. Na kraju velika pobjeda rezultatom 62:51 i ono što sada slijedi je samo još jedan korak od istorijskog uspjeha KK “Visoko”, odnosno plasmana u A-1 ligu.

Poenterski gledano, Visoko je predvodio fenomenalni Rizvanović sa 19 poena (5 trica), dok su još dva igrača ubacila dvocifren broj poena. Iako je i ovog puta pobjeda došla timskom igrom, jedan od junaka meča bio je i iskusni Nikolić, koji je pored 14 poena imao i dvocifren broj skokova te tri blokade.

KK “VISOKO”: Bečirhodžić 12, Rizvanović 19, Muhić 6, Nikolić 14, Rističević 7, Čelik 4, Čaluk, Kevrić, Vranić, Ihtijarević, Hodžurda.